Mārciņa strauji pakāpusies, reaģējot uz inflācijas datiem

Treideri.lv | 12. septembris 2017 14:57
Mārciņa strauji pakāpusies, reaģējot uz inflācijas datiem

GBP/USD, reaģējot uz Lielbritānijas inflācijas datiem, pakāpies līdz 3. augusta maksimumam 1.3270. Statistikas dati liecina, ka augustā inflācija Lielbritānijā augusi straujāk, nekā prognozēts.

Līdz datu publikācijai mārciņa jau bija pakāpusies 1.3210, atlecot no Āzijas sesijas minimuma 1.3161, jo dolāra indekss tā arī nespēj noturēt savu peļņu. Pretestība sastopama ap 1.3290, savukārt atbalsts atrodams uz 1.3118, kas ir 23.6% korekcijas līmenis kustībai no 24. augusta.

EUR/GBP zaudējis 0.7%, nokrītot līdz 0.9000, kas ir zemākais līmenis kopš 10. augusta. Inflācija augustā Lielbritānijā augusi straujāk, nekā tika prognozēts. Tas, galvenokārt, noticis pateicoties apģērbu cenu gandrīz 30 gadu laikā straujākajam cenu kāpumam. Inflācija no jūlija 2.6% uzlēkusi līdz 2.9%. Arī bāzes inflācija augusi straujāk, nekā prognozēja ekonomisti, sasniedzot augstāko līmeni kopš 2011. gada.

Šie skaitļi var radīt jaunu spiedienu uz Anglijas Banku, kura cīnās ar cenu kāpumu virs 2% mērķa līmeņa. Monetārās politikas komitejā (MPC), kuru veido deviņi tās locekļi, pēdējos mēnešos vērojam šķelšanās: divi ierēdņi balsoja par procentu likmju paaugstināšanu. Inflācijas lēcienu augustā veicināja apģērbu un apavu cenu kāpums. Cenas salīdzinot ar pagājušo mēnesi augušas par 2.4%, savukārt gada izteiksmē pieaugums ir 4.6%. Statistikas pārvalde norāda, ka pie tā daļēji varētu būt vainīga vāja sterliņu mārciņa, jo valūta pēc balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības 2016. gada jūnijā, nokritusi par 11%.

Ja CPI rādītājs vairāk par 1% novirzās no Anglijas Bankas mērķiem, tās vadītājam Markam Karnī būs jāraksta vēstule kancleram Filipam Hemondam, skaidrojot savu stratēģiju par inflācijas atgriešanu centrālās bankas kontrolē. Anglijas Bankas sanāksme notiks šo ceturtdien un tai vajadzētu izraisīt mārciņas asu reakciju, jo nu treideriem ir pamats gaidīt drīzu procentu likmes paaugstināšanu.

Forex valutu grafiks GBPUSD

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv