Mārciņa sasniegusi kopš 2017. gada marta zemāko atzīmi

Treideri.lv | 29. jūlijs 2019 16:55
Mārciņa sasniegusi kopš 2017. gada marta zemāko atzīmi

Jaunā britu valdība gatavojas Brexit procedūrai bez vienošanās.

Jaunajai nedēļai iesākoties britu valūtas izpārdošana turpinās un pirmdienas pēcpusdienā tās kurss pret ASV dolāru sasniedzis zemāko atzīmi kopš 2017. gada marta.

Par šī impulsa katalizatoru kļuva ziņas no Lielbritānijas. Premjerministra Borisa Džonsona preses sekretārs atgādināja, ka Mejas darījums, kurā bija punkts par robežu ar Īriju, trīs reizes izgāzies britu parlamentā. Tātad nepieciešamas korekcijas.

Pats Džonsons licis saprast, ka neatsāks pārrunas ar ES par Brexit, kamēr otra puse nemainīs savu pozīciju Īrijas robežas jautājumā. Viņš arī paziņojis, ka valstij jābūt gatavai izstāties bez vienošanās, ja tā nenotiks.

Savukārt Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Raabs paziņojis, ka britu valdība vēlas panākt vienošanos, taču ES izrāda ietiepību. Tikmēr finanšu ministrs Saids Džavids paziņojis, ka viņa vadītā iestāde aktīvi gatavojas smagam Brexit.

Lielbritānijas un ES spēlē – kurš pirmais pamirkšķinās – mārciņa joprojām ir ķīlnieka lomā. Tuvākajā nākotnē šis spiediens saglabāsies, un laikam ritot, iespējams, tikai pieaugs, ņemot vērā ierobežotos termiņus civilizētai izstāšanās no ES procedūrai.

Uz politiķu agresīvās retorikas fona cerības uz jaunu vienošanos gaist, savukārt smags Brexit vai pirmstermiņa vēlēšanas Lielbritānijā šķiet arvien nenovēršamāks notikumu attīstības scenārijs.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv