Mārciņa pret eiro pieaugusi līdz 21 mēneša maksimumam, reaģējot uz iespējamo Brexit atlikšanu

Treideri.lv | 27. februāris 2019 10:38
Mārciņa pret eiro pieaugusi līdz 21 mēneša maksimumam, reaģējot uz iespējamo Brexit atlikšanu

Mārciņas vērtība attiecībā pret eiro sasniegusi 21 mēneša (kopš 2017. gada maija) augstāko līmeni, jo kļuva zināms, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja padevusies deputātu spiedienam, piedāvājot iespējamu Brexit atlikšanu gadījumā, ja neizdosies panākt vienošanos ar Eiropas Savienību.

Šāds solis izslēdz haotisku izstāšanos no ES martā, tāpēc sterliņu mārciņa strauji nostiprināja savas pozīcijas pret eiro un citiem galvenajiem konkurentiem. Pret dolāru mārciņas kurss sasniedzis 4 mēnešu maksimumu 1.3283.

Tajā pašā laikā, pēc ING ekonomistu domām, izstāšanās īslaicīga pagarināšana var radīt vērā ņemamu kaitējumu ekonomikai, tādējādi praktiski norakstot Anglijas Bankas procentu likmes paaugstināšanas iespēju 2019. gadā. Centrālās bankas vadītājs Marks Karnī brīdinājis Valsts kases komiteju un deputātus, ka nenoteiktība attiecībā uz Brexit pēc 29. marta rada bažas par finanšu tirgus stāvokli. Rodas strauja inflācijas uzplaiksnījuma un britu valūtas kursa strauja krituma risks.

Anglijas Banka ir gatava iepludināt papildu likviditāti finanšu sistēmā ar iknedēļas izsoļu palīdzību. Taču arī centrālās bankas iespējas nav bezgalīgas.

Arī britu autoražotāji pauduši savas bažas attiecībā uz Brexit riskiem. Šīs bažas attiecas uz iespējamo tarifu un muitas kontroles ieviešanu, kas draud izjaukt sabalansētās piegāžu ķēdes un palielināt britu automašīnu cenas Eiropas tirgos.

Uzņēmējdarbībai Brexit ir ļoti būtisks nenoteiktības faktors. Un tā ir liela problēma. 2018. gadā investīcijas sarukušas par 3.7%, un tas kļuvis par galveno iemelsu ekonomikas izaugsmei vien par 1.4%, kas ir pats zemākais izaugsmes rādītājs kopš 2012. gada.

Britu bukmeikeri informē par būtisku pārliecību, ka Lielbritānijas izstāšanās brīdis no ES tiks atlikts. Šāda scenārija iespējamība tiek lēsta ar 85%.

Izstāšanās procedūras īslaicīga atlikšana var sniegt īstermiņa politiskās priekšrocības, taču tā viennozīmīgi diskreditē ekonomiku, uzsver ING ekonomisti.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv