Mārciņa lūkojas uz augšu, taču ceļš turp ir ērkšķiem kaisīts

Treideri.lv | 10. oktobris 2017 18:00
Iesaki:
Mārciņa lūkojas uz augšu, taču ceļš turp ir ērkšķiem kaisīts

Neskatoties uz politisko krīzi Lielbritānijā un ar Brexit saistīto nenoteiktību, mārciņa attiecībā pret dolāru šonedēļ sadārdzinās. Spriežot pēc visa, treideri, noguruši apspriest iespējamās Brexit sekas, pārslēgušies uz Anglijas Bankas monetārās politikas normalizācijas perspektīvām.

Atbalstu mārciņai sniedz makro-statistika

Lielbritānijas nacionālais statistikas birojs vakar publicēja par labu paaugstinājumam pārskatītos darba tirgus rādītājus, savukārt šodien iznāca negaidīti pozitīvi ražošanas apjomu rādītāji ražošanas un celtniecības nozarēs (attiecīgi +0.4% un +0.6% mēnesī). Šīs atskaites paātrināja mārciņas augošo dinamiku un palīdzēja valūtai koriģēties no mēneša minimumiem, kas piektdien tika sasniegti uz 1.3026 atzīmes. Analītiķi uzskata, ka pozitīvā makro-statistika ļaus regulatoram likmes paaugstināt ātrāk, nekā prognozē tirgus.

Vidēja termiņa perspektīvā mārciņai ir labas izredzes, jo īpaši, ja Anglijas Banka tiešām sāks likmju paaugstināšanas ciklu. Taču daži eksperti, tajā skaitā Neils Džonss no Mizuho Bank, norāda, ka ilgtermiņa perspektīvā mārciņas kāpuma potenciāls ir ierobežots, jo pārrunas par Brexit tā arī nav izkustējušās no vietas. Bez tam, kopš gada sākuma mārciņa attiecībā pret dolāru sadārdzinājusies par vairāk kā 7%, kļūstot par vienu no iemesliem Lielbritānijas importa un tirdzniecības bilances deficīta pieaugumam.

Zemās likmes zaudē produktivitāti

Budžeta atbildības birojs (OBR) norāda, ka vēsturiski zemās likmes ierobežo ražīguma pieaugumu, un, galu galā, bremzē ekonomiku, tā vietā, lai to stimulētu. Visdrīzāk novembra atskaitē nāksies būtiski pazemināt prognozes attiecībā uz potenciālo ražīgumu nākošajiem pieciem gadiem. Aptuveni tāds pats viedoklis ir arī Anglijas Bankas ierēdņiem, kuri jau ne reizi vien izteikuši bažas attiecībā uz akomodatīvās politikas ietekmi uz ražīgumu.

Investoriem tas ir vēl viens signāls, kas liecina, ka Anglijas Banka likmju paaugstināšanas ciklu var sākt jau tuvākajā laikā, un, iespējams, pat apsteigt ASV Federālo Rezervju Sistēmu, kura uz priekšu virzās lēni un piesardzīgi.

Īstermiņa tehniskā aina

GBP/USD 1.3200 pretestību notestēja tūlīt pēc statistikas iznākšanas, taču tur to jau sagaidīja pārdevēji, un atveroties Ņujorkas sesijai, pāris koriģējās līdz 1.3175, demonstrējot kāpuma impulsa izdzišanu. Arī virs minētās pretestības izvietotās opcijas ierobežo mārciņas augošo dinamiku. Krītošās dinamikas ietvaros lokālais atbalsts ir uz 1.3150 un zemāk – 1.3100.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv