Mārciņa koriģējas, gaidot Karnī uzstāšanos

Treideri.lv | 18. septembris 2017 13:44
Mārciņa koriģējas, gaidot Karnī uzstāšanos

Mārciņa pirmo reizi trīs dienu laikā krītas – investori fiksē peļņu pēc britu valūtas straujākā kāpuma pret ASV dolāru kopš 2009. gada, ko izraisīja pieaugošās prognozes attiecībā uz Anglijas Bankas procentu likmes paaugstināšanu. Mārciņa, Āzijas sesijā sasniedzot augstāko līmeni kopš Brexit referenduma, atkārto nesenos panākumus.

Valūta pagājušās nedēļas beigās uzlēca par gandrīz 3%, pēc Anglijas Bankas paziņojuma 14. septembrī, ka tuvākajos mēnešos stimulēšana varētu tikt samazināta. Kas attiecas uz opciju tirgu, mārciņas call opciju vērtība turas kopš 2009. gada augstākajā līmenī. Lielbritānijas valdības obligācijas pārtraukušas savu sešu dienu kritumu. BOE vadītājs Marks Karnī 18.00 pēc Latvijas laika plāno uzstāties Vašingtonā. Pēc agresīvāka toņa Anglijas Bankas pēdējās sanāksmes protokolā tirgus sekos turpmākām norādēm uz centrālās bankas domāšanas veidu un likmju paaugstināšanas termiņiem.

Ņemot vērā divu dienu rallija mērogu, pastāv zināma peļņas fiksācijas iespēja. Taču neskatoties uz to, Karnī Vašingtonā mārciņai varētu pasniegt salmiņu”,

–  norāda Canadian Imperial Bank of Commerce G10 valūtu analītikas nodaļas vadītājs Londonā Džeremijs Stretčs.

Sterliņu mārciņa, no Āzijā sasniegtā 2016. gada 24. jūnija maksimuma 1.3618, pēcpusdienā nokritusies līdz 1.3540. Tā pirmo reizi septiņu dienu laikā koriģējas pret eiro, sasniedzot 0.8840 atzīmi. Lielbritānijas 10-gadīgo obligāciju ienesīgums gan pēc pagājušās nedēļas rallija par 32 bāzes punktiem, šodien īpaši nav mainījies – 1.3%.

Pēc sterliņu mārciņas iespaidīgā rallija, jebkurš Karnī komentārs par labu stimuliem vājinās mārciņu vairāk, nekā agresīvi komentāri spētu to atbalstīt esošajos līmeņos”,

– norāda Commerzbank AG analītiķis Ulrihs Leihtmans.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv