Mārciņa jūtami sadārdzinājusies pēc Anglijas Bankas lēmuma

Treideri.lv | 21. jūnijs 2018 19:11
Mārciņa jūtami sadārdzinājusies pēc Anglijas Bankas lēmuma

Anglijas Bankas Monetārās politikas komiteja (MPC) saglabājusi status quo, taču mārciņas vērtība jūtami pieauga pēc regulatora komentāriem par situācijas uzlabošanos Lielbritānijas darba tirgū.

Tādā veidā, IKP tempu palēnināšanos 1. cet. acīmredzot var uzskatīt par īslaicīgu problēmu. Par vēl vienu pozitīvu faktoru mārciņai var uzskatīt likmes balsojuma rezultātu. Tas noslēdzās ar rezultātu 6-3, nevis 7-2, kā iepriekš tika prognozēts, tāpēc šādas izmaiņas MPC spēku samērā britu valūtai var sniegt acīmredzamu atbalstu

Mārciņai būs nepieciešams pozitīvs impulss no Brexit pārrunu puses ES samitā nākošnedēļ, lai veicinātu ralliju, kuru izraisīja BOE sanāksmes pozitīvais iznākums, uzskata Valentīns Marinovs no Cerid Agricole SA. BOE MPC balsis sadalījušās 6 pret 3 pēc tam, kad galvenais ekonomists Endijs Holdeins negaidīti izteicās par labu nekavējošam procentu likmes paaugstinājumam. Naudas tirgi šobrīd likmes paaugstināšanas iespēju augusta sanāksmē par 25 b. p. vērtē ar 65%, salīdzinot ar 49% pirms Anglijas Bankas lēmuma.

GBP/USD pāris šodien uzrādīja strauju kāpumu. GBP reakcija, iespējams, atspoguļo faktu, ka dažas negatīvas ziņas jau ir iecenotas, uzskata Marinovs. Sterliņu mārciņa var atgūt zināmu daļu neseno zaudējumu, un GBP/USD var pietuvoties 1.33, savukārt EUR/GBP – 0.87 līmenim tuvākajā perspektīvā. Taču tam, lai likmju paaugstināšanas iespēja pieaugtu vēl vairāk un GBP nopietni atlēktu, mums būs nepieciešams novērst nenoteiktību ap Brexit pēc ES nākamās nedēļas samita. Tas ir arī lielākais krituma risks attiecībā uz šodienas atlēcienu. Atgādinām, ka Anglijas Banka likmi saglabāja nemainīgu, kaut gan Holdeins pauda atbalstu tās paaugstināšanai.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv