Mārciņa izšāvusi pēc Anglijas Bankas pārsteiguma

Treideri.lv | 15. jūnijs 2017 16:50
Mārciņa izšāvusi pēc Anglijas Bankas pārsteiguma

Neviens negaidīja, ka tik daudzi Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejas locekļi nobalsos par procentu likmes paaugstināšanu. Tagad tādu ir trīs: Forbsa, Sanderss un Makafertijs. Viņi nobalsoja par procentu likmes paaugstināšanu par 25 bāzes punktiem, pamatojot savu lēmumu ar inflācijas pastiprināšanos.

Tas mārciņai kļuva par īstu šoku. Taču regulators likmes saglabāja esošajā līmenī, jo pārējie pieci komitejas locekļi nobalsoja tieši par šādu lēmumu. Šomēnes Anglijas Bankā šķelšanās pastiprinājusies. Krīstīne Forbsa savos aicinājumos paaugstināt likmi brīdinājusi, ka inflācija var augt vēl tālāk, nekā iepriekš uzskatīts.

 

Anglijas Banka sanāksmes rezultātā norāda, ka inflācijas spiedienam, patēriņam un citiem pieprasījuma indikatoriem ir būtiska nozīme nākotnes politikā. Brīvo jaudu samazināšanās samazina centrālās bankas pacietību attiecībā uz mērķa līmeni pārsniegušo inflāciju. Anglijas Banka piebilst, ka, ja nesenais mārciņas kritums izrādīsies noturīgs, tas, iespējams, pastiprinās inflācijas spiedienu. CB pieļauj, ka līdz rudenim inflācija varētu pakāpties virs 3% un, iespējams, ilgāku laiku paliks virs mērķa līmeņa. Inflācijas mērķa līmeņa pārsniegšanai var būt lielāka nozīme, nekā iepriekš uzskatīts. Tas viss liecina par to, ka drīzumā regulators padosies FRS iniciētajam pasaules likmju paaugstināšanas vilnim.

Mārciņa pēc šī lēmuma strauji uzlēca, sasniedzot 1.2790 ASV dolāru atzīmi. Obligācijas kritās, savukārt 10-gadīgo obligāciju ienesīgums pakāpās par 9 bāzes punktiem līdz 1.01%. Negaidītā nobīde bankas domāšanā notiek uz Lielbritānijas politiskās nenoteiktības fona, laikā, kad britu reālie ienākumi krītas un patēriņa izdevumi samazinās. Tajā pat laikā, nesenie dati liecina, ka inflācija paātrinās straujāk, nekā centrālā banka pagājušajā mēnesī prognozēja, pie tam šobrīd šis rādītājs ir 2.9%.

BoE lēmums tika pieņems dažas stundas pēc tam, kad FRS otro reizi šajā gadā paaugstināja savas procentu likmes, savukārt priekšsēdētāja Dženeta Jellena paziņoja, ka viņa uzstāj uz monetārās politikas normalizāciju. Sanāksme atklāja, ka Anglijas Banka tiecas tajā pašā virzienā, kaut gan Brexit un ekonomikas atdzišana nozīmē, ka šis process, iespējams, būs piesardzīgs.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv