Mārciņa dzen stūrī Marku Karnī

Treideri.lv | 17. oktobris 2017 09:50
Mārciņa dzen stūrī Marku Karnī

Lielbritānija piekrasti viesuļvētras skar aptuveni reizi 30 gados, taču, šķiet, ka šobrīd mārciņa šādas vētras piedzīvo gandrīz katru nedēļu.

Divas jaunas viesuļvētras, kas tuvojas britu valūtai, to vienlaicīgi skars jau tuvākajās dienās. Pirmā radusies kaut kur starp Londonu un Briseli, kad Terēza Meja un Angela Merekele tikās cīņā par turpmākajām Brexit pārrunām. Otra būs redzama jau šodien virs Vestminsteras pils, kur Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī parlamentam skaidros, kāpēc viņš vēlas paaugstināt likmes. Bez tam, apstākļus tuvākajās dienās noteiks arī britu inflācijas, darba algu un mazumtirdzniecības dati.

Valūtu analītiķi uztraukumā gaida šos notikumus. Citigroup norāda, ka šī nedēļa var radīt kustības vektoru mārciņai līdz gada beigām. Investori tik milzīgu ažiotāžu gan neizjūt. Pagājušajā ceturtdienā mārciņa nokritās par 0.6%, negatīvi reaģējot uz ziņām, ka Brexit pārrunas nonākušas strupceļā, taču gandrīz nekavējoties mārciņa pakāpās par 1%, jo medijos parādījās ziņojums, ka Eiropas Savienība ir gatava izskatīt scenāriju ar 2 gadu pārejas periodu, ko cenšas panākt Lielbritānija. Pirmdien valūta turpināja uzvesties nestabili, tā kā nav nekāds pārsteigums, ka investori cenšas sev nodrošināt papildus aizsardzību pret tādām cenu svārstībām.

Sekojot līdzi Brexit perspektīvām un Anglijas Bankas retorikai attiecībā uz likmēm, investori norāda, ka variantu skaits, kas ir premjeres un CB vadītāja rīcībā, sarūk. Meja nonākusi starp savu partiju, kuru plosa iekšējās nesaskaņas, un Eiropas Savienību, kas pārrunās ieņēmusi stingru nostāju. Pats Karnī iedzinis sevi stūrī ar savu paša retoriku, kas radīja tirgus prognozes par drīzu likmes paaugstināšanu un veicināja mārciņas kāpumu. Tagad atkāpties no paša teiktā nozīmētu nacionālās valūtas kursa sagraušanu un atgriešanos izejas pozīcijās, lai sāktu visu no nulles.

Commerzbank ekonomists Pīters Diksons nedomā, ka CB nevar atļauties ko tādu. Uz spēles ir tās autoritāte. Analītiķi cer, ka likmes paaugstināšana varētu pazemināt inflāciju, taču tajā pat laikā norāda, ka vājā ekonomika un nenoteiktības atmosfēra šajā ziņā nebūt nepalīdz. Stīvens Berovs no Standard Bank skaidro, ka šāda likmes paaugstināšana nav uzskatāma par iedvesmojošu. Likmes paaugstina, kad viss rit labi. Ja to dara, atrodoties krīzes situācijā, šāds paaugstinājums neko nemaina. Tieši tāds tas arī būs šajā reizē.

Pēc negaisa debesis parasti noskaidrojas un parādās saule. Taču Lielbritānijas gadījumā tās tā arī var palikt tikai tukšas cerības.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv