Mārciņa atjauno minimumus

Treideri.lv | 26. jūlijs 2019 18:43
Mārciņa atjauno minimumus

Pirmstermiņa velēšanas Lielbritānijā kļūst arvien reālākas.

Ar Borisa Džonsona uzvaru sacensībās par Lielbritānijas premjerministra krēslu sterliņu mārciņa demonstrējusi dinamikas uzlabošanos, ņemot vērā stratēģijas “pērc uz baumām, pārdod uz faktiem” realizāciju. Taču īso pozīciju likvidācijas process izrādījies ļoti ierobežots un ātri pārejošs – cerības uz to, ka politiķis ieņems daudz piesardzīgāku un līdzsvarotāku pozīciju Brexit jautājumā, nav attaisnojušās.

Džonsons apstiprinājis plānus par katru cenu līdz 31. oktobrim izvest valsti no ES, un, veidojot ministru kabinetu, nodrošināja tajā Brexit atbalstītāju pārspēku. Tāpat tirgus uztraukusi ziņa par to, ka par vienu no viņa diviem galvenajiem padomniekiem kļūs Dominiks Kamingiss, kurš ir ne mazāk kaislīgs Lielbritānijas un ES šķiršanās atbalstītājs, kā pats Džonsons, un arī gatavs Brexit bez vienošanās.

Britu politiskie apskatnieki norāda, ka Džonsona lēmums ievērot stingrākas līnijas palielina risku, ka viņš nespēs iegūt nepieciešamo atbalstu parlamentā, un lai izmainītu situāciju sev par labu, iniciēs pirmstermiņa vispārējās vēlēšanas.

Vispārējās vēlēšanas kļūst arvien reālākas, iespējams pat neizbēgamas. Visa šī nenoteiktība nozīmē vēl vairākus sarežģītus mēnešus ekonomikai, savukārt tas ved pie sarunām par likmju pazemināšanu Lielbritānijā vēlāk šajā gadā – norāda ING stratēģi.

Bankā norāda, ka šobrīd Anglijas Bankas politikas mīkstināšanu 2019. gadā tirgus vērtē ar 50% iespējamību, kas paredz korekcijas potenciālu. Eksperti uzskata, ka pirmstermiņa vēlēšanu iniciācija potenciāli mārciņai var būt tik pat sāpīga, kā Brexit bez vienošanās. Jūlija sākumā ING prognoze GBPUSD pārim trešajam ceturksnim bija 1.22 līmenī.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv