Mārciņa 1. ceturkšņa beigās zaudēs vēl 3%

Treideri.lv | 14. janvāris 2019 17:03
Mārciņa 1. ceturkšņa beigās zaudēs vēl 3%

Precīzākais prognozētājs attiecībā uz britu mārciņu Westpac Banking Corp. neatbalsta savu kolēģu optimismu.

Marta beigās mārciņa nokritīs par vairāk nekā 3% un sasniegs $1.24 atzīmi, jo pat vislabvēlīgākais Brexit scenārijs tik un tā vājinās ekonomiku, uzskata Westpac Banking Corp. Tikmēr vidējā prognoze Bloomberg veiktajā aptaujā paredz valūtas kāpumu līdz $1.30 šajā pašā laika periodā.

Neatkarīgi no tā, kādas vienošanās galu galā tiks panāktas izstāšanās procesa ietvaros, pat pie labvēlīgākā scenārija ekonomika būs vājāka nekā 2016. gada maijā. Mūsuprāt, šāda perspektīva ierobežo mārciņas kāpuma perspektīvu”,

– norāda Westpac galvenais valūtu stratēģis Sidnejā Šons Kellovs.

Pēc krituma līdz $1.24 mārciņa tur paliks līdz gada vidum, turklāt potenciāli pozitīvās ziņas var izprovocēt vien īslaicīgus atlēcienus, uzskata eksperts.

Premjerministres Terēzas Mejas plāns gandrīz ar 100% ticamību rītdienas parlamenta balsojumā izgāzīsies, paverot valsts izstāšanās no ES perspektīvas marta beigās bez tirdzniecības līguma. Brexit atbalstītāji uzstāj, lai Meja rīkotu jaunas pārrunas pirms balsojuma par koriģēto vienošanos, jaut gan Brisele likusi saprast, ka brīvas telpas kompromisiem nav.

Neskatoties uz nenoteiktību ap izstāšanās procesu, kopš mēneša sākuma mārciņa sadārdzinājusies par 0.8%, pirmdien sasniedzot atzīmi $1.2864 pēc 5.6% krituma pagājušajā gadā. Valūta kopš 2017. gada aprīļa tirgojas virs $1.24 atzīmes.

Augustā Kellovam un viņa kolēģiem Westpac bija taisnība, prognozējot mārciņas kritumu no toreizējā līmeņa ap $1.29 līdz $1.27 gada beigās. Pēc kāpuma līdz $1.33 apgabalam septembrī, valūta visu iegūto zaudēja un decembri noslēdza $1.2754 līmenī.

Tikmēr Bloomberg aptauja liecina, ka stratēģi pirmajā pusgadā starp G10 valūtām no mārciņas gaida labākos rezultātus aiz Norvēģijas kronas. Pēc kāpuma līdz $1.30 marta beigās, kotācijas pirms otrā pusgada sākuma sasniegs $1.32 līmeni, prognozē aptaujātie eksperti.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv