Maersk norāda uz vājām straujas pasaules ekonomikas atveseļošanās cerībām

Treideri.lv | 15. maijs 2020 16:49
Maersk norāda uz vājām straujas pasaules ekonomikas atveseļošanās cerībām

Pasaulē lielākais jūras kravu pārvadātājs, ņemot vērā tirdzniecības apjomu sarukumu pasaulē, gatavojas bezprecedenta pieprasījuma kritumam.

Kompānija Maersk, kas kontrolē aptuveni 20% visas pasaules transporta flotes, prognozē, ka otrajā ceturksnī pasaules kravu pārvadājumu apjoms saruks par 25%.

Aprīlī Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) brīdināja, ka koronavīrusa pandēmija var izprovocēt kopš Otrā pasaules kara neredzētu pasaules ekonomikas lejupslīdi.

Savā finanšu atskaitē Maersk norāda, ka 1. ceturksnī pandēmija jau devusi nopietnu triecienu ekonomiskajai aktivitātei, un pasaules konteineru pārvadājumu apjoms sarucis par 4.7%. Tagad kompānija prognozē konteineru pārvadājumu samazinājumu arī visa šī gada griezumā, kamēr iepriekš tika gaidīts 1-3% pieaugums.

Pēc PTO prognozēm, gandrīz visos pasaules reģionos tirdzniecības apjoms šogad saruks vismaz par 20%. Visvairāk cietīs eksports no Ziemeļamerikas un Āzijas.

Pēc Alphaliner datiem šobrīd dīkstāvē atrodas 13% pasaules konteineru flotes.

Maersk vadītājs Sorens Skū uzskata, ka daži Āzijas konkurenti, pateicoties valsts atbalstam, guvuši negodīgas priekšrocības. Viņš radušos situāciju sauc par “absolūti nepieņemamu” un aicina ES “rīkoties lietas labā”.

“Covid-19 un sekojošā karantīna izprovocējusi strauju ražošanas un pieprasījuma apjomu kritumu lielākajā daļā pasaules reģionu”, – teikts Maersk pārskatā. “Kamēr dažas valstis sāk lēnām atvērties, citas joprojām atrodas agrā situācijas attīstības stadijā”.

Pats Skū prognozē “kaut ko līdzīgu U-veida pasaules ekonomikas atlabšanai”.

“Es domāju, ka šodien mēs esam zemākajā punktā un te pavadīsim vēl kādu laiku”, – intervijā Bloomberg TV norāda eksperts.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv