Lielbritānijas valdībā nesaskaņas attiecībā uz Brexit, mārciņa krīt

Treideri.lv | 17. jūlijs 2017 15:45
Iesaki:
Lielbritānijas valdībā nesaskaņas attiecībā uz Brexit, mārciņa krīt

Mārciņa kritusies no  mēnešu maksimuma pret dolāru, reaģējot uz bažām, ka nesaskaņas Lielbritānijas valdībā pirms otrās pārrunu kārtas ar ES, pasliktināsies. Sterliņu mārciņa pirms pārrunām fiksējusi trīs dienu ralliju. Tās, visdrīzāk, tiks koncentrētas uz pilsoņu tiesību aizsardzību, kas šobrīd ir nozīmīgākais moments.

Valsts kases kanclers Filips Hamonds iznesis šo strīdīgo jautājumu gaismā, tādējādi atklājot britu kabinetā valdošo spriedzi. Hamonds nedēļas nogalē BBC ēterā paziņoja, ka pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Svienības ievilksies vairāku gadu garumā, kas nesaskan ar starptautiskās tirdzniecības ministra Laiema Foksa pozīciju.

Finanšu ministrs uzskata, ka Lielbritānija pēc šķiršanās nespēs palikt kā daļa no vienotā Eiropas tirgus, uz ko uzstāj britu eirointegrācijas kursa piekritēji.

Mēs nebūsim vienotā tirgus dalībnieki, jo mēs no tā izstāsimies, tiklīdz 2019. gada 29. martā pametīsim ES. Tas ir izlemts, un šaubos, ka kāds domā, ka mēs no tā atteiksimies.

Mārciņa, uz Anglijas Bankas agresīvākas retorikas un vājāku ASV inflācijas datu rēķina, pēdējo nedēļu noslēgusi ar kāpumu. Jebkuri strīdi Terēzas Mejas valdības iekšienē var sarežģīt situāciju, kurā varētu cerēt uz labu darījumu ar ES. Tas, savukārt, draud ar tālāku konservatīvo uzticības zaudēšanu un jaunām vēlēšanām. Toronto Dominion Bank galvenais valūtu stratēģis Neds Rumpeltins sola, ka mārciņa līdz šī ceturkšņa beigām nokritīs līdz 1.26, piebilstot, ka domstarpības kabineta līmenī kļūst arvien acīmredzamākas un šis faktors sterliņu mārciņai saglabāsies visā Brexit laikā, kamēr vien šī brīža valdība paliks spēkā.

GBP/USD, pēc kāpuma līdz 1.3117, kas bija maksimums kopš septembra, krities līdz 1.3064; EUR/GBP maz mainījies un tirgojas ap 0.8757. Mārciņai atbalsts izvietots uz 1.3049, savukārt pretestība u 1.3163-80. Sterliņu mārciņai situācija joprojām ir sarežģīta, uzskata Commerzbank analītiķi. Tas gan diez vai izjauks Brexit pārrunas, taču strīdīgā Lielbritānijas valdība sterliņu mārciņai ir lielākais risks. Lielbritānija gan labprātāk piekāpjas ES finanšu jautājumos. Inflācijas un mazumtirdzniecības dati šonedēļ ir nozīmīgākie. Kaut arī nedrīkst izslēgt, ka gaidāmie pozitīvie dati novedīs pie augstākām prognozēm attiecībā uz banku likmju paaugstināšanu, kas nāks par labu GBP. Eksperti gan norāda, ka sterliņu mārciņas kāpuma potenciāls no šī brīža līmeņiem visdrīzāk ir ierobežots. 10 gadīgo britu obligāciju ienesīgums krīties par 2 b. p. līdz 1.29%.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv