Lielbritānijas premjere dod triecienu

Treideri.lv | 3. oktobris 2016 08:54
Lielbritānijas premjere dod triecienu

Pirmdienas Āzijas tirdzniecība sesiju pilnībā var saukt par mierīgu un kaut kur pat pozitīvu, ja vien nebūtu Lielbritānijas mārciņas, kas jau šorīt no rīta demonstrē volatilitātes brīnumus.

Nedēļas nogalē Lielbritānijas premjere Terēza Meja paziņoja, ka valsts izstāšanās process no Eiropas Savienības sāksies ne vēlāk kā nākošā gada martā un tam jānoslēdzas līdz 2019. gadam. Šo ziņu iespaidā GBP/USD atvērās ar negatīvu gepu 1.2920 līmenī salīdzinot ar piektdienas noslēgšanās cenu 1.2978.

Pirmajās tirdzniecības stundās pāris ātri atguvās. taču šo cenu pārrāvumu tam aizvērt nav izdevies. Protams, šo kritumu nevar salīdzināt ar reakciju uz referenduma iznākumu. Vēl jo vairāk, pagājušajā mēnesī mārciņai bija arī sliktākas dienas. Taču lejup vērstais trends pamazām pieņemas spēkā, savukārt ar ekonomikas stabilizāciju saistītais optimisms gaist. Mēneša griezumā valūta zaudējusi 1.2%, kas ir tās vājakais rādītājs šogad pēc jūnija sabrukuma. Kopumā trešajā ceturksnī mārciņa zaudējusi 2.5%, nokļūstot vājāko valūtu skaitā.

Britu eksportētāji jau jāgatavojas sliktākajam

Lielbritānijai galvenais riska faktors ir tirdzniecības apjomu kritums un uzņēmējdarbības aktivitātes samazināšanās. Ja šī tendence pastiprināsies, Anglijas Banka, iespējams, būs spiesta atkal paplašināt savas stimulu programmas. Tikmēr pagaidām nav skaidrs, vai valsts paliek vienotajā tirgū un kā tas ietekmēs tās tirdzniecības attiecības ar Eiropas partneriem.

Ja britu eksportētājiem tiks liegta pieeja brīvās tirdzniecības zonai, tiem nāksies steidzamības kārtā slēgt jaunus divpusējos līgumus ar atsevišķām valstīm. Šis process var ievilkties, kas stipri iedragās Lielbritānijas tirdzniecības pozīcijas. Šodien Eiropas sesijā tiks publicēts Lielbritānijas apkalpojošā sektora PMI indekss. Spriežot pēc prognozēm, šis rādītājs no augusta 53.3 septembrī kritīsies līdz 52.1, kas arī var ierobežot mārciņas atgūšanos dienas ietvaros.

Jēna krīt, taču Japānas bizness pagaidām priekšrocības nejūt

USD/JPY aug jau piekto dienu pēc kārtas. Noslēdzot pagājušo nedēļu nelielos plusos, pāris turpina pakāpeniski atgūties no septembra minimumiem, kas fiksēti nozīmīgā 100.00 atbalsta apgabalā. Bez jaudīga katalizatora šo līmeni diez vai izdosies pārvarēt. Par šādu katalizatoru varētu kalpot, piemēram, masveida bēgšana no riska drošajos aktīvos. Taču arī kāpuma dinamika pagaidām neizskatās pārliecinoši.

Šorīt publicētā Tankan atskaite atklāja, ka bizness gaida uzņēmējdarbības apstākļu pasliktināšanos tuvākajos mēnešos. Septembrī noskaņojums lielo Japānas ražotāju rindās stabilizējās un, atbilstoši prognozēm, līdz gada beigām stipri nemainīsies. Savukārt apkalpojošajā sektorā, kā arī mazā un vidējā biznesa segmentā atmosfēra ir mazāk labvēlīga. Neskatoties uz zināmiem uzlabojumiem septembrī, tuvākajos mēnešos viņi gatavojas sliktākiem apstākļiem. Biznesam nepatīk jēnas kāpums. Šobrīd kompānijas ieceno prognozēs vidējo USD/JPY kursu 107.92 līmenī, salīdzinot ar jūnija prognozi 111.41.

Eiro viss atkarīgs no Deutsche Bank

Eiro stabili turas diapazonā, acīmredzot atvelk elpu pēc neprātīgās piektdienas ar vairāk kā 100 punktu svārstību diapazonu dienas ietvaros. Eiropu joprojām sedz melns mākonis ar nosaukumu Deutsche Bank, taču, pēc aģentūras France-Presse datiem, bankai radušās izredzes vienoties ar ASV tieslietu ministriju par sodu 5.4 miljardu dolāru apmērā, kas ir gandrīz trīs reizes mazāk par sākotnēji ziņoto summu. Deutsche Bank vadītājam šonedēļ jādodas uz ASV, lai panāktu galīgo vienošanos. Eiropa makroekonomiskais kalendārs šonedēļ ir praktiski tukšs un pat septembra PMI indeksi diez vai spēs uz tirgu atstāt kādu iespaidu.

, , , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv