Lielbritānijas mārciņa krīt šokā par inflācijas datiem, taču Anglijas Banka neatkāpsies

Treideri.lv | 18. aprīlis 2018 16:14
Lielbritānijas mārciņa krīt šokā par inflācijas datiem, taču Anglijas Banka neatkāpsies

Mārciņa, pēc Lielbritānijas inflācijas datu publikācijas, no dienas maksimuma 1.4315 nokrita līdz 1.4181. Inflācija martā strauji sarukusi, veicinot šaubas par BoE maija iespējamo likmju paaugstināšanu.

Mārciņas kurss nokrita zem 26.-27. marta dubultās virsotnes ap 1.4244-45; noslēgšanas zemāk varētu signalizēt, ka ceturtdienas 1.4377 maksimums tagad varētu veidot īstermiņa virsotni. Automatizētās tirdzniecības orderu un stopu kombinācija nostrādāja zem 1.4250, ziņo Londonas dīleri. Nākošais atbalsts ir ap 21 dienas slīdošo vidējo – 1.4144.

Pēc triju sesiju tirdzniecības ap 0.8620/30, EUR/GBP izsitis 0.8690 līmeni, kurš, pēc tehnisko analītiķu domām, pārim norāda īstermiņa virzienu.

Inflācijas atslābums ir neliels šoks plaši izplatītajai vidējai prognozei par likmju paaugstināšanu maijā, kas jau bija iecenota mārciņas kotācijās, taču ar šīs dienas atskaiti nepietiek, lai mainītu maija likmju paaugstināšanas perspektīvas. Inflācijas atslābumu, PMI indeksu kritumu izraisījusi nacionālās valūtas sadārdzināšanās. Sterliņu mārciņas kāpums arī turpmāk negatīvi ietekmēs kā inflāciju, tā arī izaugsmes dinamiku”,

– norāda Nordea stratēģis Andreass Stento Larsens, piebilstot, ka joprojām pret mārciņu izturas skeptiski un uzskata, ka pēc likmes paaugstināšanas maijā Anglijas Banka ieturēs pauzi.

Inflācija martā Lielbritānijā palēninājusies straujāk, nekā gaidīts, tajā pašā laikā saglabājoties būtiski virs Anglijas Bankas 2% mērķa līmeņa, kas gan nemaina prognozes, ka centrālā banka nākošmēnes paaugstinās procentu likmes, uzskata eksperti.

Nacionālās statistikas birojs paziņojis, ka patēriņa cenas Lielbritānijā martā  salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi pieaugušas par 0.1% un par 2.5% attiecībā pret pagājušā gada martu.

Analītiķu pirmā rādītāja vidējā prognoze bija 0.3%, otram rādītājam – 2.7%. Gada izaugsmē rādītāja pieaugums bijis zemākais pēdējā gada laikā. Februārī inflācija bija 0.4% mēnesī un 2.7% gadā. Inflācija jau 14 mēnešus pēc kārtas saglabājas virs Anglijas Bankas 2% mērķa līmeņa.

CPI Core indekss, kurš neņem vērā pārtikas produktu, alkohola, tabakas un energonesēju cenas, pagājušajā mēnesī bija 2.3% salīdzinot ar 2.4% februārī. Ekonomisti prognozēja izaugsmes tempu paātrināšanos līdz 2.5%.

Pārtikas produktu un bezalkoholisko dzērienu cenas martā pieaugušas par 0.4% mēneša izteiksmē. Apģērbs un apavi sadārdzinājušies par 0.7%. Alkohola un tabakas izstrādājumu cenas kritušas par 0.5%, transporta pakalpojumi – par 0.3%.

Mazumtirdzniecības cenas (RPI indekss) martā augušas par 3.3% mēnesī un 0.1% gadā. Šo indeksu britu darba devēji izmanto pārrunās par darba algu. CPI un RPI indeksu dinamika saistīta ar mājokļu tēriņiem RPI indeksa ietvaros, kā arī dažādām avio tarifu, apdrošināšanu un degvielas cenu svārstībām. Mājokļu cenu pieaugums Lielbritānijā februārī palēninājies līdz 4.4% gada izteiksmē, no iepriekš pārskatītajiem 4.7% šī gada pirmajā mēnesī.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv