Lielbritānijai ierobežojumi maksājuši rekorda 20% no IKP

Treideri.lv | 12. jūnijs 2020 17:39
Lielbritānijai ierobežojumi maksājuši rekorda 20% no IKP

Šāda mēroga ekonomiskā lejupslīde netika fiksēta pat 2008, gada recesijas laikā.

Lielbritānijas nacionālais statistikas birojs (ONS) šodien publiskoja ziņojumu, kas atklāja, cik augstā izrādījusies centienu ierobežot koronavīrusa izplatību valstī cena – aprīlī IKP sarucis par rekorda 20,4% mēneša izteiksmē, turklāt lejupslīde tika reģistrēta visās tautsaimniecības nozarēs. Pēc marta 5,8% krituma, ekonomistu vidējā prognoze paredzēja lejupslīdi vien 18,7% apmērā.

ONS arī ziņoja par rūpniecības produkcijas kritumu par 20,3% mēnesī līdz 24,4%, kas arī izrādījās ievērojami sliktāks rādītājs nekā ekonomistu prognozētie -15,0% mēnesī un -19,3% gada izteiksmē.

Tajā pašā laikā aprīlī tika reģistrēts uzlabojums tirdzniecības bilancē: tas izrādījās pozitīvs un sasniedza 305 miljonus mārciņu salīdzinot ar 3,956 miljardu deficītu martā un -5,5 miljardu prognozi. Tomēr šīs ziņas bija negatīvas attiecībā uz mārciņu, ņemot vērā, ka uzlabojums bija dramatiska tirdzniecības apjoma krituma rezultāts.

Mārciņa, kas pirms statistikas publicēšanas centās atgūties, uz datu sēriju reaģēja ar kritumu līdz 1.2570 līmenim, bet pēc virknes neveiksmīgu testu atkal devās augstāk. Eksperti norāda, ka pašreizējā cerību uz atveseļošanos situācijā novēlotās statistikas negatīvajai ietekmei, iespējams, ir īstermiņa raksturs.

Tomēr tie brīdina, ka drūmie ziņojumi rada paaugstinātu spiedienu uz premjerministru Borisu Džonsonu, kuru daudzi kritizē par pandēmijas laikā pieņemtajiem lēmumiem.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv