Lielbritānijā uzradies jauns telekomunikāciju milzis

Treideri.lv | 7. maijs 2020 17:39
Lielbritānijā uzradies jauns telekomunikāciju milzis

Liberty Global un Telefonica darījums ieviesīs būtiskas izmaiņas britu telekomunikāciju tirgū.

Noslēgušās Spānijas Telefonica un ASV miljardiera Džona Melouna kontrolētās Liberty Global pārrunas . Šo sarunu rezultātā noslēgts 31.4 miljardus mārciņu vērts līgums par Lielbritānijā lielākā mobilā operatora O2 un otra lielākā interneta provaidera Virgin Media apvienošanu.

Apvienotais bizness var lepoties ar aptuveni 11 miljardu mārciņu ienākumiem un 46 miljoniem klientu, kā arī sinerģētisko efektu 540 miljonu mārciņu apmērā.

Liberty Global un Telefonica būs vienlīdzīgas daļas minētajās kompānijās, savukārt trīs gadu perspektīvā apvienotais bizness tiks palaists biržā. Darījuma ietvaros O2 tika novērtēts par 12.7 miljardiem, ņemot vērā parādu, savukārt Virgin Media – 18.7 miljardiem mārciņu.

Telefonica iegūs 5.7 miljardus naudā, kas ļaus samazināt tās kredītsaistības, kā arī, ņemot vērā Virgin Media 11.3 miljardu parādu, koriģējošo maksājumu 2.5 miljardus mārciņu. Savukārt Liberty Global iegūs 1.4 miljardus naudā pēc Virgin Media biznesa pārdošanas Īrijā.

Apvienošanās rezultātā telekomunikāciju pakalpojumu tirgū Vodafone, Sky, Three un TalkTalk radīsies vēl lielāks konkurents. Financial Times avoti neizslēdz iespēju, ka Vodafone, kas jau sen meta acis uz Virgin Media, varētu censties iejaukties un novērst šī darījuma realizāciju: kompānijai jau ir vienots bizness ar Liberty Global Nīderlandē, savukārt pagājušajā gadā tā no Liberty Global iegādājās biznesu Vācijā un Austrumeiropā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv