Lielbritānija Francijai var izrādīties tiešām slikts piemērs

Treideri.lv | 7. februāris 2017 15:23
Lielbritānija Francijai var izrādīties tiešām slikts piemērs

ECB valdes loceklis Benuā Kers uzskata, ka Francijas izstāšanās no ES vai tā saucamais “Frexit” novedīs valsti līdz nabadzībai un radīs draudus darba vietām un Francijas iedzīvotāju uzkrājumiem.

Uzvaras gadījumā prezidenta vēlēšanās galēji labējās Nacionālās frontes līdere Lepēna plāno rīkot referendumu par dalību ES un, atsakoties no eiro, 2 triljonu eiro lielo valsts parādu denominēt frankos. Frexit gadījumā valsts uzņēmumu un mājsaimniecību parādi pieaugs, brīdina ierēdņi. Kers uzskata, ka inflācija, kuru vairs neierobežos ECB, iznīcinās uzkrājumu, mājsaimniecību fiksētos ienākumus un mazās pensijas.

Neskatoties uz to, ka Lepēna sola sakārtotu izstāšanos, ECB pārstāvis uzskata, ka izstāšanos no ES pavadīs risku uzņemšanās ar neparedzamās sekām. Lepēnas kundzes popularitātes pieaugums un viņas galvenā pretinieka labēji centriskā Fransuā Fijona acīmredzamā izgāšanās skandāla dēļ šī nedēļas sākumā uzdzina valsts 10-gadīgo obligāciju ienesīgumu līdz 18 mēnešu maksimumam. Investori steidza atbrīvoties no Francijas parādzīmēm, kuru prēmija salīdzinot ar Vācijas obligācijām sasniedza četru gadu maksimumu uz aģentūras S&P Global Ratings brīdinājumu fona par to, ka Frexit izraisīs Francijas suverēnā reitinga kritumu. Mazāk kā trīs mēnešus pēc prezidenta vēlēšanu cīņas pirmā raunda sākuma, Kers neuzskata, ka franči varētu nobalsot par izstāšanos no Eiropas Savienības. Pēc pēdējām aptaujām 68% iedzīvotāju joprojām atbalsta savas valsts dalību ES.

Uz Lepēnas solījumu fona atgūt valstij suverenitāti, Kers aizstāv eiro, kurš, pēc viņa domām, ievainojamām valstīm sniedz daudz lielāku aizsardzību. Ekonomists norāda, ka vienotā valūta noturēja inflāciju, kas līdzinās nabadzīgo slāņu nodoklim, piebilstot, ka šī brīža eiro kurss atbilst reģiona ekonomiskajiem apstākļiem.

Atgādinām, ka pirms dažām dienām viens no D. Trampa ekonomiskajiem padomniekiem apsūdzēja Vāciju mākslīgi nenovērtētā eiro ļaunprātīgā izmantošanā. ECB pārstāvis piebildis, ka ECB nav konkrētu valūtas kursa mērķu. Sasniedzot maksimumu 2011. gadā, eiro pārī ar dolāru krities par gandrīz 30%. Šobrīd valūtas kurss atrodas līmenī, kas atbilst ekonomiskajai situācijai Eiropā.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv