Lielbritānijā bezdarbs atjaunojis 43 gadu minimumu

Treideri.lv | 14. augusts 2018 16:40
Lielbritānijā bezdarbs atjaunojis 43 gadu minimumu

2. ceturksnī bezdarba līmenis Lielbritānijā samazinājies līdz 4%, sasniedzot zemāko rādītāju kopš 1974. gada februāra, tā liecina Nacionālās statistikas pārvaldes (ONS) dati. Bloomberg aptaujātie analītiķi vidēji prognozēja bezdarba saglabāšanos 4.2% līmenī.

Lielbritānijā strādājošo Eiropas Savienības pilsoņu skaits gada izteiksmē sarucis straujākajos tempos visā novērošanas periodā, respektīvi, kopš 1997. gada. Dati liecina par tendences turpināšanos, kas novērota kopš Brexit balsojuma 2016. gadā.

Darba algu pieaugums gada izteiksmē sarucis līdz 9 mēnešu zemākajam rādītājam – 2.4%. ONS norāda, ka tas daļēji saistīts ar ikgadējo bonusu izmaksas termiņiem. Anglijas Banka prognozē, ka pieaugums šogad paātrināsies līdz 3.5%.

Regulators prognozē bezdarba līmeņa kritumu šajā gadā līdz 3.9%. Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī signalizējis, ka inflācijas atgriešanai līdz mērķa 2% rādījumam būs nepieciešama turpmāka likmju paaugstināšana, ar noteikumu, ka Lielbritānija nākošgad izvairīsies no haotiskas izstāšanās no ES.

Tirgus prognozes attiecībā uz Anglijas Bankas likmes paaugstināšanu 2019. gada maijā no pirmdienas 39% pieaugušas līdz 45%.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv