Lielākie naftas treideri netic, ka vienošanās Alžīrā tiks panākta

Treideri.lv | 7. septembris 2016 15:42
Lielākie naftas treideri netic, ka vienošanās Alžīrā tiks panākta

Pasaulē lielākie naftas treideri stipri šaubās, ka ražotājvalstīm izdosies panākt vienošanos neoficiālajā OPEC sanāksmē šomēnes Alžīrā.

Deivids Faifs, Gunvor pētījumu un tirgus analīzes vadītājs, norādījis, ka agrāk šogad tiekoties Dohā vienošanos panākt bija daudz vienkāršāk, taču tas nenotika. Šajā kontekstā vienošanās Alžīrā izskatās vēl mazāk ticama. Pēdējā laikā daudz uzmanības veltīts Krievijas un Saūda Arābijas dialogam jautājumā par sadarbību un koordināciju.

Taču, ja spriest pēc nesenajiem attiecīgās nozares ministru paziņojumiem, abas puses šaubās, ka šobrīd būtu nepieciešams ierobežot ieguves apjomus. Tikmēr, pēc Deivida Faifa domām, pats vienošanās trūkuma fakts naftas cenām nekaitēs, par cik tirgus arī pats par sevi rod atbalstu.

Atgādināsim, ka runas un piedāvājumi par to, ka ražotājvalstis spēs septembrī noslēgt starptautisku vienošanos par ražošanas apjomu ierobežošanu un tādējādi samazināt disbalansu, parādījās vēl augusta sākumā. Reaģējot uz šo faktoru naftas cenas uzlēca vairāk kā par 10%. Taču Irāna nedomā atteikties no plāna uzaudzēt ražošanas apjomus līdz pirms-sankciju līmenim (4 miljoni barelu diennaktī). Šobrīd Irāna iegūs aptuveni 3.8 miljonus barelu diennaktī. Krievija, kas arī piedalīsies sanāksmē Alžīrā, savu ražošanu palielinājusi līdz maksimumam, vismaz kopš 1991. gada. Naftas un kondensātu ražošanas apjomi pārsniedz 11 miljonus barelu dienā.

Kā nesen uzstājoties paziņoja naftas tirgotāju Trafigura Eirāzijas nodaļas vadītājs Džonatans Kolleks, ražošanas apjomi Krievijā 2016. gadā tiek prognozēti 10.9 miljonu barelu diennaktī, savukārt 2017.0 gadā – 11.3 miljoni barelu diennaktī. Pie tam, pēc viņa teiktā, šogad pašizmaksa ir aptuveni 19.21 dolārs par barelu, savukārt 80% Krievijas saražotās naftas saglabā rentabilitāti, ja cena ir virs 20 dolāriem par barelu.

Tajā pat laikā arī OPEC ar Saūda Arābiju priekšgalā realizē bezprecedenta apjomus. Pēc Bloomberg datiem kartelis ražošanas jaudas palielinājis līdz 33.69 miljoniem barelu dienā. Deivids Faifs uzskata – ja OPEC ražos vairāk par 34 miljoniem barelu dienā, tad pasaules naftas rezerves atsāks pieaugumu.

Brent naftas grafiks Weekly

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv