LHV banka. Baltijas biržu apskats iepriekšējā nedēļā

Treideri | 22. marts 2010 13:41

LHVBaltijas biržās aizvadītajā nedēļā valdīja jaukts noskaņojums, taču, neskatoties uz to, visu trīs Baltijas valstu indeksi nedēļu noslēdza ar kāpumu. Vislabāk aizvadītajā nedēļā klājās Tallinas OMXT indeksam, kura vērtība pieauga par +4.53%, savukārt Viļņas OMXV un Rīgas OMXR nedēļu noslēdza attiecīgi ar +2.34% un +1.05%.

Kopumā tirdzniecība Baltijas biržās aizvadītajā nedēļā noritēja salīdzinoši mierīgi, un arī jaunumu bija mazāk nekā tas bija laikā, kad uzņēmumi publiskoja savus ceturtā ceturkšņa pārskatus. Ekonomikas datu frontē janvāra mēnesī Latvijas rūpniecības apgrozījums, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, kritis par 6.9%. Savukārt politiskajā arēnā uzmanības centrā atradās Latvija.

Uzņēmumu paziņojumi

Aizvadītajā nedēļā Apranga paziņoja, ka tā ir atvērusi Hugo Boss veikalu Tallinā. Jaunais veikals ir 320 kvadrātmetru liels, un atrodas Tallinas vecpilsētas teritorijā. Investīciju apjoms, kas ir ieguldīts šajā objektā ir aptuveni 300 tūkst. EUR. Tuvākajā laikā Apranga Tallinā atvērs arī Emporio Armani veikalu.

Ceturtdien Jūlemistes ezera Tallina avarēja kravas lidmašīna. Jūlemistes ezers ir galvena Tallinna Vesi ūdens ieguves vieta, un līdz ar to satraukumu radīja tas, vai lidmašīnas avārija neietekmēs dzerama ūdens kvalitāti Tallinā. Taču Tallinna Vesi apstiprināja, ka ūdens ieguve no Jūlemistes ezera notiek kā ierasts un ūdens kvalitātes problēmas nav konstatētas.

Tikmēr Olympic Entertainment Group vadītājs intervija portālam Bloomberg ir izteicies, ka zemākais punkts Baltijas azartspēļu tirgū jau ir aiz muguras, un arī ekonomiska situācija reģionā sāk stabilizēties. Tomēr, neskatoties uz to, Olympic vadītājs prognozē, ka ātra izaugsme sektorā nav gaidāma, jo ekonomiskie apstākļi joprojām ir pietiekami sarežģīti. Indrek Jürgenson arī norādīja, ka Olympic ir samazinājis izmaksas par 42 milj. EUR, un online kazino biznesa sākumposms vērtējams labi.

Piektdien Ventspils nafta, kurai pieder 49.94% Latvijas kuģniecības akciju, biržā iesniedza paziņojumu, kas liecināja par Ventspils naftas neapmierinātību ar Latvijas kuģniecības vadības stratēģiju un sniegumu. Tā kā februārī no valdes locekles amata Latvijas kuģniecība tika atsaukta Ventspils naftas augstākā līmeņa darbiniece, tad Latvijas kuģniecības lielākais akcionārs vairs nav pārstāvēts uzņēmuma ikdienas vadībā. Līdz ar to Ventspils nafta ir pieprasījusi ārkārtas Latvijas kuģniecības akcionāru sapulces sasaukšanu, taču uzņēmuma pieprasījums nav uzklausīts, kas arī ir Ventspils naftas neapmierinātības iemesls.

Ar apskatu var iepazīties arī LHV bankas mājas lapā

©Treideri.lv

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv