LHV 29. oktobra akciju tirgus apskats

Treideri.lv | 30. oktobris 2015 07:57
LHV 29. oktobra akciju tirgus apskats

ASV

Ceturtdienas tirdzniecības sesiju ASV akciju tirgus noslēdza ar zaudējumiem, S&P 500 indeksam nokrītot par 0.04%. Vēl sliktāku sesiju aizvadīja abi pārējie tirgus galvenie indeksi Dow Jones un Nasdaq Composite, to vērtībai nokrītot par attiecīgi 0.13% un 0.42%.

Akciju tirgus dienu iesāka uz negatīvas nots un tikai vēls rallijs palīdzēja S&P 500 indeksam sesiju noslēgt tuvu nemainīgajai zonai.

Nozīmīgais tehnoloģijas (-0.3%) sektors iepalika visas dienas garumā, lielā mērā pateicoties vājai sesijai no mikroshēmu kompāniju puses. NXP Semiconductor akcijas nokrita par 19.7%, kad kompānijai neizdevās attaisnot ienākumu prognozes, STMicroelectronics akcijas zaudēja 5.8% pēc piesardzīgām nākotnes prognozēm un nolieguma par interesi iegādāties Fairchild Semiconductor, kamēr plašākais PHLX Semiconductor indekss nokrita par 3.0%.

Paliekot tehnoloģijas sektorā, GoPro akcijas nokrita par 15.2%, kad kompānijas nākotnes prognozes nepārsteidza, bet Cirrus Logic akcijas zaudēja 4.1%, lai arī kompānija pārspēja peļņas un ienākumu prognozes.

Līdzīgu sesiju tehnoloģijai arī aizvadīja finanses (-0.3%) un industrija (-0.1%), bet diskrētās preces (+0.3%) dienu noslēdza priekšā kopējam tirgum, pateicoties atbalstam no mēdiju kompānijām.

Pieminēšanas vērts noteikti ir arī enerģijas (+0.5%) sektors, kas dienu noslēdza starp līderiem, lai arī naftas cena palika relatīvi nemainīga pie $46.00 par barelu. ConocoPhillips, Marathon Petroleum, Tesoro un Suncor Energy akcijas uzleca starp 0.5% un 3.6%, visām kompānijām pārspējot prognozes jaunākajā pārskatā. To pašu nevar teikt par Royal Dutch Shell, kuras akcijas nokrita par 0.9%, kad kompānija neattaisnoja peļņas prognozes.

Jāizceļ arī veselības aprūpes (+0.5%) sektors, kas dienu noslēdza starp līderiem, lai arī biotehnoloģijas kompānijas neaizvadīja to labāko sesiju, iShares Nasdaq Biotechnology ETF zaudējot 1.0%.

ASV 10 gadu obligācijas piedzīvoja diezgan lielu kritumu, procentu likmei pieaugot par 8 bāzes punktiem līdz 2.17%.

Cena par vienu Trojas unci zelta nokritusi līdz $1,147.40, bet EUR/USD maiņas kurss uzkāpis līdz 1.0985

 

Baltijas biržas

Nedēļas pirmspēdējā tirdzniecības sesija Baltijas biržās noslēdzās uz pozitīvas nots, kāpumu uzrādot visu biržu indeksiem. Vislabāko sesiju aizvadīja Rīgas OMXR (+0.51%) indekss, kamēr Viļņas OMXV un Tallinas OMXT indeksi palika tuvu nemainīgajai zonai, attiecīgi pievienojot 0.06% un 0.07%. Investoru aktivitāte kopumā bija virs vidējā līmeņa, kopējam biržu apgrozījumam sasniedzot 734 tūkstošus EUR.

Tallinas biržas apgrozījums ceturtdienas sesijā sasniedza 172 tūkstošus EUR. Aptuveni pusi no vakardienas krituma izdevās nodzēst Silvano Fashion Group (SFG1T) (+1.59%) akcijām, kamēr pozitīvajā zonā sesiju Tallinas biržā vēl izdevās noslēgt vien Tallinna Kaubamaja Grupp (TKM1T) (+0.65%) akcijām. Ar kritumu šo dienu noslēdza Tallinna Vesi (TVEAT) (-0.72%) un Tallink Grupp (TAL1T) (-0.37%) akcijas, bet Baltika (BAL1T) akcijām klājās visgrūtāk, to vērtībai nokrītot par 1.67%.

Rīgas biržas apgrozījums sasniedza 55 tūkstošus EUR. OMXR indekss jau otro sesiju pēc kārtas atbalstu saņēma no Latvijas kuģniecības (LSC1R) (+1.38%) akcijām, kamēr aktīvi tirgoto Ventspils naftas (VNF1R) akciju vērtība palika nemainīga. No Rīgas otrā saraksta ir jāizceļ Tosmares kuģubūvētavas (TKB1R) (-32.35%) iespaidīgais akciju kritums.

Tikmēr Viļņas biržā atkal tika reģistrēts lielākais darījumu skaits starp Baltijas biržām, biržas apgrozījumam sasniedza 496 tūkstošus EUR. Īpaši aktīva tirdzniecība turpinājās ar Siauliu Bankas (SAB1L) (+1.97%) akcijām, kamēr ar kritumu sesiju noslēdza AB LESTO PVA (LES1L) (-0.11%), City Service AS (CTS1L) (-0.63%) un Panevezio Statybos Trestas (PTR1L) (-0.54%) akcijas.

LHV portāls

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv