LHV 14. oktobra akciju tirgus apskats

Treideri.lv | 15. oktobris 2015 07:27
LHV 14. oktobra akciju tirgus apskats

ASV

Nedēļas trešajā tirdzniecības sesijā ASV akciju tirgus uzrādīja otro kritumu pēc kārtas, S&P 500 indeksam zaudējot 0.47%. Tikai nedaudz labāk klājās Nasdaq Composite (-0.29%), bet Dow Jones (-0.92%) iepalika visas dienas garumā.

Akciju tirgus dienu iesāka ar nelielu kāpumu, bet vairāku sektoru izrādītais vājums liedza tirgum kāpt augstāk. S&P 500 atgriezās pozitīvajā zonā agrā pēcpusdienā, bet galu galā sesiju noslēdza tuvu dienas zemākajai atzīmei.

Iemeslu šodienas kritumam nav grūti atrast, jo jaunākie ekonomikas dati neviesa nekādu pārliecību un to pašu var arī teikt par jaunākajiem ceturkšņa rezultātiem.

Kopumā 8 sektori reģistrēja zaudējumus, nozīmīgajam finanšu (-1.0%) sektoram dienu noslēdzot starp lielākajiem zaudētājiem. Bank of America akciju vērtība pieauga par 0.8%, kad kompānija attaisnoja peļņas un ienākumu prognozes, kamēr JPMorgan Chase un Wells Fargo akciju vērtība nokrita par attiecīgi 2.5% un 0.7%. JPMorgan attaisnoja peļņas prognozes, bet ienākumi bija diezgan izteikti zem prognozēm.

Noteikti arī jāpiemin diskrēto preču (-1.0%) sektors, kuru nobremzēja būvniecības kompānijas, iShares Dow Jones US Home Construction ETF nokrītot par 2.5%.

Trešā ceturkšņa rezultātus šodien arī paziņoja Intel, kompānijas akcijām pievienojot par 2.4% pēc labāku nekā gaidīts rezultātu paziņošanas. Tikmēr SanDisk akcijas uzleca par 11.2%, kad Bloomberg ziņoja, ka kompānija apsver tikt pārdota, kā potenciālos pircējus minot Micron un Western Digital. Vēl iznāca ziņas, ka Analog Devices varētu apvienoties ar Maxim Integrated, kas palīdzēja nosūtīt abu kompāniju akcijas rallijā, tām attiecīgi pievienojot 8.8% un 10.4%, kamēr plašākais PHLX Semiconductor indekss pievienoja 3.8%.

Tikmēr veselības aprūpes (-0.3%) sektors dienu noslēdza nedaudz priekšā kopējam tirgum, bet diskrētās preces (-1.1%) būtiski iepalika, Wal-Mart akciju kritumam par 10.0% kalpojot kā galvenajam sektora bremzētājam. Wal-Mart CFO paziņoja, ka kompānijas pamatdarbības izmakas šogad varētu pārsniegt ienākumus no pamatdarbības.

ASV 10 gadu obligācijas sesiju noslēdza tuvu to dienas augstākajai atzīmei, procentu likmei nokrītot par 7 bāzes punktiem līdz 1.98%.

Cena par vienu Trojas unci zelta uzlekusi līdz $1,187.01 un EUR/USD maiņas kurss uzlecis līdz 1.1475

 

Baltijas biržas

Trešdienas tirdzniecības sesijā vienīgo kāpumu starp Baltijas biržu indeksiem uzrādīja Viļņas OMXV (+0.10%) indekss, kamēr Rīgas OMXR un Tallinas OMXT indeksi nokrita par attiecīgi 0.97% un 0.05%. Investoru aktivitāte Baltijas biržās bija nedaudz zem vidējā līmeņa, kopējam biržu apgrozījumam sasniedzot 457 tūkstošus EUR.

Tallinas biržā atkal tika reģistrēts lielākais darījumu skaits starp Baltijas biržām, biržas apgrozījumam sasniedzot 337 tūkstošus EUR. OMXT tuvu nemainīgajai zonai palīdzēja noturēt Tallink Grupp (TAL1T) akciju kāpums par 0.38%, bet galu galā Olympic Entertainment Group (OEG1T), PRFoods (PRF1T) un Tallinna Vesi (TVEAT) akciju kritums par attiecīgi 0.56%, 0.27% un 0.73% bija pietiekami liels, lai OMXT indekss nespētu pagriezties pozitīvajā virzienā. Vēl sliktāku sesiju aizvadīja Harju Elekter (HAE1T) un Nordecon (NRN1T) akcijas, kurām kritums par attiecīgi 1.18% un 1.94%.

Rīgas biržā aktivitāte nebija īpaši liela, biržas apgrozījumam sasniedzot 50 tūkstošus EUR. Īpaši slikta trešdienas sesija bija abu Rīgas farmācijas kompāniju akcijām Grindeks (GRD1R) un Olainfarm (OLF1R), to vērtībai nokrītot par attiecīgi 2.67% un 1.59%, kamēr nedaudz atgūties no pēdējo sesiju kritumiem izdevies Ventpsils naftas (VNF1R) (+0.63%) akcijām.

Tikmēr Viļņas biržas apgrozījums sasniedza 69 tūkstošus EUR. Par spīti aktīvai tirdzniecībai Apranga (APG1L) akciju vērtība palika nemainīga, kamēr Panevezio Statybos Trestas (PTR1L) akcijas pievienoja 0.33%. Viļņas biržā vēl jāizceļ Lietuvos Dujos (LDJ1L) akciju kritums par 1.51%.

LHV portāls

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv