Latvijas Gāzes apgrozījums aug, bet peļņa krīt

Treideri | 29. novembris 2012 19:06
Latvijas Gāzes apgrozījums aug, bet peļņa krīt

Šā gada trīs ceturkšņus Latvijas gāze noslēgusi ar 6,9 milj. latu lielu peļņu, liecina uzņēmuma nerevidētais pārskarts NASDAQ biržā. Tas ir par 25% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kad uzņēmuma peļņa bija 9,2 milj. lati.

Šajā pašā laika posmā kompānijas apgrozījums pieaudzis par 18,8% līdz 293,5 milj. EUR. «Ieņēmumu pieaugums saistīts ar to, ka 2012. gada deviņos mēnešos naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu rezultātā rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem tika piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi, kas atbilda dabasgāzes tirdzniecības cenai, kas bija par 33% augtāka nekā pērn. Ieņēmumi, salīdzinot ar 2011. gadu, palielinājās gan rūpnieciskajā, gan mājsaimniecību klientu sektorā,» informē uzņēmuma valde.

Latvijas Gāze 2012. gada deviņos mēnešos patērētājiem pārdevusi 1,02 miljardus kubikmetrus dabasgāzes, kas ir par 9,2% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Kapitālieguldījumu programmas ietvaros trīs mēnešos esot apgūti investīciju līdzekļi 11,6 milj. Ls vērtībā, kas galvenokārt izmantoti sadales un pārvades gāzesvadu renovācijai, tehnoloģisko iekārtu modernizācijai un urbumu rekonstrukcijai, liecina uzņēmuma sniegā informācija Rīgas biržā.

Jāpiebilst, ka pamatojoties uz valūtu attiecību izmaiņām, kā arī mazuta cenu pieaugumu no 1. jūlija mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto plītīs, dabasgāzes tarifs, ierēķinot visus nodokļus, tika palielināts par 3%, savukārt mājsaimniecībām apkurei tarifs tika palielināts par 5%, bet rūpnieciskajiem patērētājiem – par 8%.

Kā skaidroja Latvijas Gāze, tarifu pieaugums saistīts ar valūtu attiecību izmaiņām, kā arī mazuta cenu pieaugumu pasaules biržās, kas veicina dabasgāzes iepirkuma cenas pieaugumu. Kā norāda kompānija, dabasgāzes iepirkuma cena no Krievijas un dabasgāzes tarifi vasarā Latvijā ir atkarīgi no naftas produktu cenām pasaules biržās. Apkures sezonā, kad dabasgāze Latvijas patērētājiem tiek piegādāta no Inčukalna pazemes gāzes krātuves, dabasgāzes tarifi ir atkarīgi arī no tā, par kādu cenu daļa uzkrātās dabasgāzes ir nopirkta vasarā, kad to sūknēja krātuvē.

Avots: Db.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv