Latvijas bankās gandrīz 6 miljardi ārvalstnieku naudas

Treideri | 16. novembris 2012 09:48
Latvijas bankās gandrīz 6 miljardi ārvalstnieku naudas

Ārvalstnieku nauda turpina ieplūst Latvijas bankās – septembra beigās nerezidentu noguldītāji banku depozītos bija izvietojuši 5,9 miljardus latu, kas veido 49,5% no kopējā noguldījumu apjoma.

Banku pārstāvji norāda, ka pagaidām nekas neliecina par tendenču maiņu un nauda Latvijā visdrīzāk turpinās ienākt, turklāt valsts reitinga paaugstināšana to tikai veicinās.

Salīdzinot ar pērnā gada septembra beigām, nerezidentu depozītu apjoms kredītiestādēs audzis par nepilniem 20%, un gada laikā ārvalstnieki paspējuši izvietot aptuveni miljardu latu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati. Banku pārstāvji skaidro, ka daļa naudas, kas tiek noguldīta Latvijā, tiek pārcelta no Eiropas valstīm, kuras skārusi krīze, piemēram, Kipras un citām.

Starptautiskais Valūtas fonds jau iepriekš uzsvēris, ka nerezidentu depozīti ir īstermiņa saistības un jauna līdzekļu ieplūde var apdraudēt banku kopējo stabilitāti, savukārt citi ārvalstu eksperti jau paspējuši Latviju salīdzināt ar Šveici, kur nerezidentu noguldījumu īpatsvars ir mazāks, norādot uz iespējamām problēmām saistībā ar naudas atmazgāšanu.

«Nerezidentu bizness saistīts gan ar noteiktiem ieguvumiem, gan riskiem,» stāsta FKTK pārstāve Laima Auza, piebilstot, ka bankām, kuru biznesa modelis ir orientēts uz klientu nerezidentu apkalpošanu, jau otro gadu pēc kārtas tiek noteikta individuālā kapitāla prasība.

Avots: Db.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv