Laiž apgrozībā Kārlim Zālem veltītu piemiņas monētu

Treideri | 7. novembris 2012 13:45
Laiž apgrozībā Kārlim Zālem veltītu piemiņas monētu

Latvijas Banka laidusi apgrozībā viena lata piemiņas monētu Kārlis Zāle, informēja centrālās bankas pārstāvji.

Monētas grafisko dizainu veidojis Krišs Salmanis, ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Tā kalta Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē. Monēta iekļauta oficiālajā Eiropas Savienības dalībvalstu jubilejas un piemiņas monētu programmā Eiropas sudraba programma.

Kā skaidro centrālās bankas eksperti, Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētas ir miniatūri mākslas darbi, ko velta Latvijas vērtībām – notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, mūsu kultūras zīmēm. Izcilais latviešu tēlnieks Kārlis Zāle (1888–1942), kura radošais mūžs bijis īss, bet spožs, tautas apziņā dzīvo kā brīvības cīņu un izkarotās neatkarības vizuālā tēla kaldinātājs: Zāles un viņa līdzgaitnieku kopdarbā tapušais Brāļu kapu memoriālais ansamblis un viņa projektētais Brīvības piemineklis ieguvis nacionālās vērtības statusu.

Monētas aversā centrā ir Kārļa Zāles portrets no Brīvības pieminekļa skulpturālās grupas Darbs, bet reversā – viņa veidotā Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa skulptūra Ievainotais jātnieks I.

Piemiņas monēta Kārlis Zāle ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā. Monētas maksimālā tirāža – 7000 eksemplāru. Monēta būs iegādājama Latvijas Bankā un tradicionālās monētu tirdzniecības vietās – bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 32.92 lati.

Avots: Db.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv