Lai mazinātu paniku tirgos, Ķīna ekonomikā iepludina 22 miljardus USD

Treideri.lv | 3. februāris 2020 11:07
Lai mazinātu paniku tirgos, Ķīna ekonomikā iepludina 22 miljardus USD

Ar šo summu gan nepietiek, lai apturētu Ķīnas akciju tirgus lejupslīdi pirmdien, taču, iespējams, izdosies ierobežot paniku pasaules tirgos.

Ķīnas Tautas banka paziņojusi par jauniem pasākumiem, lai stabilizētu finanšu tirgus, kuri atkal atgriezīsies darbā pēc Jaungada brīvdienām.

Svētdien kļuva zināms, ka Centrālā banka plāno izmantot atpakaļpirkuma līgumus, lai nodrošinātu likviditāti 1,2 triljonu juaņu apmērā. Pēc Bloomberg datiem, tīrā stimulu summa būs 150 miljardi juaņu (21.7 miljardi dolāru).

“Tie vairs nav paliatīvi pasākumi”, – norāda Axicorp galvenais tirgus stratēģiskais analītiķis Bangkokā Stīvens Inness. Ja šī ietekme neierobežos bēgšanu no riskiem, mūs gaida milzīgs sabrukums. Turklāt ĶTB, visticamāk, veiks intervences valūtu tirgū, un varas iestādes ar nomierinošiem pasākumiem neskoposies”.

Ķīnas ofšora aktīvi zaudē kontinenta aktīviem

Ķīnas tirgi Mēness Jaunā gada svinībām tika slēgti no 23. janvāra. Šajā laikā ārzonas juaņa zaudēja 1% un pirmo reizi šogad uz īsu laiku pārbaudīja 7 dolāru līmeni. Ķīnas akciju nākotnes līgumi Singapūrā kritās par 7.5%, kas liecina par sāpīgu kontinenta akciju tirgus atvēršanos.

Taču valūtu treiderus, šķiet, mazliet nomierināja Ķīnas valdības solītie stimuli. Austrālijas dolārs bieži tiek dēvēts par ķīniešu noskaņojuma un riska intereses indikatoru. Āzijas-Klusā okeāna sesijas atklāšanā valūta noslīdēja līdz 0.6683 atzīmei attiecībā pret dolāru, taču ātri atgriezās līdz 0.6700, atgūstot visus rīta zaudējumus. Japānas jena un Šveices franks demonstrē nelielu lejupslīdi. Tikmēr tradicionālie patvēruma aktīvi, piemēram, zelts un valsts obligācijas strauji pieaug.

Ķīnas banka ir gandrīz bezspēcīga

Tirgus dalībnieki ir noraizējušies, ka koronavīrusa sekas, kas jau nogalinājis vairāk nekā 300 cilvēku, negatīvi ietekmēs pasaules ekonomikas stāvokli. Šāds noskaņojums noved pie masveida izpārdošanas attīstītajos un jaunattīstības tirgos. Pagājušajā nedēļā amerikāņu akcijas zaudēja visas 2020. gadā iekarotās pozīcijas, bet attīstības segmenta tirgi uzrādīja dziļāko lejupslīdi pēdējo divu gadu laikā.

Ķīnas regulatoru pasākumi “palīdzēs mīkstināt tirgus”, uzskata NatWest Markets vecākais stratēģiskais analītiķis Singapūrā Mansurs Mohi-Uddins. Pēc viņa teiktā, investoru noskaņojumam būs vēl labāk, ja ĶTB nepieļaus kontinenta juaņas vājināšanos zem 7.00. Tomēr daudzi tic, ka Ķīnas rīcība spēj apturēt kritumu tirgos, īpaši ņemot vērā iespējamo vīrusa ekonomisko efektu.

Pēc Bloomberg Economics ekspertu teiktā, ierobežojošajā scenārijā, kas paredz vērienīgu, bet īslaicīgu triecienu, IKP pieaugums Ķīnas pirmajā ceturksnī var samazināties līdz 4.5% gada izteiksmē. Tas būs sliktākais ceturkšņa rādītājs  kopš 1992. gada.

“Šie centieni var izskatīties kā mēģinājums ar lāpstu pretoties cunami ”, – norāda Swissquote Bank tirgus vecākais stratēģiskā analītiķe Ipeka Ozkardeskaja.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv