Kvantu fondi nesteidz pirkt eiro, savukārt pārdošana nes peļņu

Treideri.lv | 18. decembris 2019 12:23
Kvantu fondi nesteidz pirkt eiro, savukārt pārdošana nes peļņu

Šie fondi vājo eiro uzskata par dāvanu, kas turpina nest peļņu. Pavisam pretēji, Volstrīta vienprātīgi prognozē, ka nākamgad eiro kurss pieaugs līdz USD 1,16.

Neskatoties uz visām runām par eiro kursa pieaugumu, daži kvantitatīvie un ieguldījumu fondi saka: ne tik ātri. Transtrend BV, 5,5 miljardu USD riska ieguldījumu fonds, kas seko tendencēm dažādās aktīvu klasēs, un AlphaSimplex, kas specializējas kvantitatīvajās investīcijās, apgalvo, ka to tirdzniecības signāli joprojām saglabā eiro nākotnes līgumu īsās pozīcijas – šī tendence ir bijusi populāra lielāko šī gada daļu.

Tomēr šie divi kvantu fondi, kas analizē valūtas maiņas kursu modeļus, lai izlemtu, vai atvērt garo vai īso pozīciju valūtās, saka, ka vājš eiro šobrīd ir dāvana, kas joprojām nes peļņu. Ja viņiem ir taisnība, valūta joprojām ir laba izvēle carry-trade darījumu finansēšanai (tas ir, labi pārdošanai), jo volatilitāte joprojām ir zema. Un pēdējais sasniegums ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunās varētu atbalstīt šo investoru uzvedības modeli, jo ziņas stimulē globālo riska apetīti.

“Saskaņā ar mūsu tendenču modeļiem īsā eiro pozīcija ir vispiemērotākā riska ziņā”, – savā e-pastā norāda AlphaSimplex galvenais investīciju direktors no Masačūsetsas Kembridžā Alekss Heilijs. Pēc viņa teiktā, eiro pārdošana bija fonda “ienesīgākā valūtas tirdzniecība” novembrī.

Eiro šogad vājinājās attiecībā pret lielāko daļu galveno valūtu, to veicināja tirdzniecības nesaskaņu un Brexit radītās nenoteiktības sekas. Arī milzīgais parāda apjoms reģionā ar negatīvu atdevi atgrūž investorus. 2019. gadā valūta kritās par 2,8% attiecībā pret dolāru, pēc krituma par 4,5% pagājušajā gadā. Mazinoties tirdzniecības spriedzei starp ASV un Ķīnu, eiro pēdējās divās nedēļās ir nostiprinājies.

AlphaSimplex lielāko gada daļu ir pārdevuši eiro. Uzņēmuma īpašumā ir 1,6 miljardu ASV dolāru vērts ASG Managed Futures Strategy Fund, kas tiek tirgoti nākotnes līgumi dažādās aktīvu klasēs, ieskaitot aptuveni 17 valūtas attiecībā pret dolāru. Pēc Heilija teiktā, pagājušā mēneša beigās fondam bija 27% no Eiropas vienotās valūtas īsajām pozīcijām. Tas nozīmē, ka pozīcijas nominālvērtība ir 27% no fonda aktīvu tīrās vērtības, kurš, pēc paša fonda datiem, šogad līdz 13. decembrim nopelnījis 8.72%.

Galvenais ieguldījums

Andre Honigs no Transtrend norāda, ka galveno ieguldījuma viņa kvantitatīvajā analīzē,  nosakot valūtas tendences, bija valūtas kursa dinamika, nevis makroekonomiskie faktori. Eksperts uzskata, ka cena galu galā tos ņem vērā.

Transtrend izmantotais, uz tendencēm balstītais diversificētais tirdzniecības modelis ietver fjūčeru un forward līgumu tirdzniecību aptuveni 600 dažādos tirgos. Eiro tiek pārdots pret lielāko daļu galveno jaunattīstības valstu valūtu, arī jenu, dolāru, Indijas rūpiju un Meksikas peso, norāda Nīderlandes fonda izpilddirektors Roterdamā Honigs.

Pēc viņa teiktā, automatizētam treiderim dažādos gada nogriežņos “daudz biežāk pārdeva eiro nekā pirka”, un vidējais viņa pozīciju turēšanas periods svārstās no pāris nedēļām līdz pāris mēnešiem. Programma Transtrend Diversified Trend šogad līdz pirmdienai guvusi 3.4% peļņu.

Vienprātība

Tuvojoties gada beigām, tāpat kā visām impulsu stratēģijām, vienmēr pastāv risks, ka tendence var mainīties. Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda pagājušajā nedēļā sniedza optimistisku reģiona ekonomikas novērtējumu, neskatoties uz to, ka banka pazemināja savas prognozes. Centrālās bankas vadītāja arī aicināja reģionālās valdības nodrošināt nodokļu atvieglojumus.

Vidējā prognoze Bloomberg aptaujā līdz 2020. gada beigām ir 1.16 USD par eiro, salīdzinot ar aptuveni 1.1150 USD šobrīd. Saskaņā ar 9. decembra ziņojumu Societe Generale prognozē, ka nākamā gada beigās eiro kurss pieaugs līdz USD 1.20 par eiro. Turpretī Barclays sniedz vissnegatīvāko prognozi: USD 1.07 līdz gada beigām.

Pastāv “pazīmes, ka investori ir atguvuši uzticību eiro”, – uzskata Heilijs. “Taču vēl ir pāragri teikt, ka mēs sagaidām izaugsmi”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv