Kurš vadīs FRS, un ko teiks Cziņpins?

Treideri.lv | 18. oktobris 2017 10:11
Kurš vadīs FRS, un ko teiks Cziņpins?

Tirgus sastindzis klausās ko teiks Sji Cziņpins. Šodien sācies Ķīnas komunistiskās partijas deviņpadsmitais salidojums. Šāds pasākums notiek reizi piecos gados un katru reizi piesaista tirgus uzmanību, cenšoties saprast, kurā virzienā turpmāk dosies pasaulē otra lielākā ekonomika, un kādas prioritātes sev uzstāda Ķīnas valdība.

Šoreiz prezidenta ievadruna nekādu vētrainu reakciju neradīja. Kopumā investori no šī salidojuma skaļas sensācijas negaida, taču visiem interesē, ko Sji teiks attiecībā uz troksni radījušā Ķīnas mega-projekta “Viena josta – viens ceļš” realizāciju, brīvo ražošanas jaudu samazināšanos ekonomikā un pārkarsušā kreditēšanas segmenta atdzišanu. Šī spriedze acīmredzami ierobežo Āzijas akciju tirgus kāpuma potenciālu, arī valūtas pārsvarā konsolidējas šauros diapazonos, nafta nedaudz sadārdzinās uz vakardienas API atskaites fona, kas liecināja par rezervju samazināšanos.

Austrālijas S&P/ASX 200 indekss pakāpies par 0.1%, varēja arī vairāk, ja nebūtu skandāla ap Rio Tinto – Savienotās Valstis apsūdzējušas kompānijas vadību krāpšanā un centienos slēpt lielos zaudējumus. Kalnrūpniecības giganta akciju vērtība tirdzniecības sesijas sākumā sabruka par 1.4%, taču līdz dienas vidum pusi no zaudētā atguva. Arī Topix pakāpies par 0.1%, kaut gan arī šeit liela kompānija nonākusi skandāla centrā – Kobe Steel akcijas nokritās par 4%, jo kompānija tika apsūdzēta metāla produkcijas datu falsifikācijā. Hang Seng konsolidējas netālu no atvēršanās līmeņa, pie tam, kāpumu ražošanas segmentā neitralizē kritums informācijas tehnoloģiju sfērā.

Intriga ap FRS jauno vadītāju uzņem apgriezienus

Klīst baumas, ka ASV prezidents Donalds Tramps jaunā FRS vadītāja vārdu paziņos pirms brauciena uz Āziju, kas sāksies 3. novembrī. Nav izslēgts, ka tas būs Džons Teilors, kurš ir agresīvākas politikas atbalstītājs. Ziņa par to, ka Tramps aicinājis viņu uz interviju, sniedz atbalstu dolāram pagājušajā nedēļā. Taču, ja kļūs skaidrs, ka Teilors spējis atstāt pareizo iespaidu uz prezidentu, amerikāņu valūta iegūs spēcīgu impulsu kāpumam. Decembra federālo fondu likmes paaugstināšana jau pilnībā ir iecenota, toties turpmākā regulatora politika ir atkarīga no jaunā priekšsēdētāja personības, un Teilors šajā ziņā tiek uztverts kā cilvēks, kurš ir spējīgs pārņemt ECB un Anglijas Bankas iniciatīvu, kuras pēdējā laikā arī mērķē uz normalizāciju, atņemot dolāram konkurences priekšrocības.
Šodien dolārs var kristies, jo īpaši pārī ar eiro, ja Mario Dragi, kurš šodien uzstājas ar runu par strukturālajām reformām, nepārprotami apsolīs samazināt stimulus. Taču šie panākumi būs īslaicīgi, jo investoru uzmanība atkal pievērsīsies intrigām ap FRS jauno vadītāju. Volatīla tirdzniecība salīdzinoši plašu diapazonu robežās – lūk kas galveno valūtu pāri sagaida tuvākajās nedēļās. EUR/USD vakar atguvās no minimumiem ap 1.1735, un šorīt konsolidējas ap 1.1760, gaidot ECB vadītāja uzstāšanos.

Kanādai un Meksikai radusies iespēja izglābt NAFTA

Pārrunas par Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības zonu (NAFTA) nolemts pārcelt uz 2018. gadu. Tas kļuva zināms vakar vakarā no kopīgā Kanādas, Meksikas un ASV ārlietu ministru ziņojuma. Neskatoties uz konceptuālām atšķirībām un pretrunām, radusies cerība, ka karstās galvas atdzisīs un puses spēs rast kompromisu. Kopumā Savienotās Valstis pagaidām nekur neizstājas, un tā ir laba ziņa Kanādai un Meksikai. Nav nekāds pārsteigums, ka peso vērtība vakar pieauga par vairāk kā 1% un turpina augt arī šorīt. Arī Kanādas dolārs uz šo ziņu reaģē ar kāpumu: USD/CAD vakar atkāpās no maksimumiem ap 1.2591, un šorīt testē 1.25 atzīmi. Savu lomu par labu kanādietim spēlē arī nepārliecinošā USD konsolidācija un naftas cenu kāpums. Īstermiņa perspektīvā, ja pāris spēs nostiprināties zem 1.25, var cerēt uz kustību līdz spēcīgākam atbalstam ap 1.2430, kura, visdrīzāk, noturēs uzbrukumu līdz apstākļu noskaidrošanai attiecībā uz nākošo FRS vadītāju.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv