Kur ražos iPhone, ja Tramps paaugstinās tarifus līdz 25%

Treideri.lv | 13. decembris 2018 09:39
Kur ražos iPhone, ja Tramps paaugstinās tarifus līdz 25%

Apple Inc. Piegādātāji grasās pārcelt ražošanu no Ķīnas, ka Savienotās Valstis paaugstinās importa tarifus.

Augsto tehnoloģiju milža piegādātāji neplāno atteikties no esošā biznesa modeļa, pat ja Vašingtona paaugstinās viedtālruņu importa tarifus par 10% – tā ziņo informēti avoti, kas vēlējušies palikt anonīmi. Taču ražotājiem nāksies pārskatīt situāciju, ja nodevas tiks paaugstinātas līdz 25%.

Vairums iPhone montē kompānija Hon Hai Precision Industry Co Ķīnā. No turienes tie tiek izsūtīti mazumtirdzniecības tīklā visā pasaulē. Pagaidām tirdzniecības kari Pekinas un Vašingtonas starpā viedtelefonus nav skāruši, taču ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā mēnesī jau draudēja ieviest nodevas pasaulē lielākā elektronikas ražotāja Ķīnā montētajai produkcijai.

Kompānija Apple jau sen izmanto pasaulē otro lielāko ekonomiku kā savu ražošanas laukumu visai savai produkcijai, ieskaitot iPad planšetdatorus un Mac monoblokus. Piegāžu ķēde ietver simtiem kompāniju un noslēdzas ar tādiem ražotājiem, kā Hon Hai un Pegatron Corp, kas veic ierīču montāžu.

Ar Apple strādājošie ražotāji pakļaujas sava amerikāņu pasūtītāja vēlmēm. Pārcelt daļu no milzīgās ķēdes nebūs viegli, tāpēc kompānija pagaidām nogaida. Piegādātāji jau izskata alternatīvas lokācijas produkcijas ražošanai, taču galvenā mītne pagaidām uzskata, ka šāda pārcelšana pagaidām nav nepieciešama.

Viss gan var mainīties, ja tarifi pieaugs. Vašingtona un Pekina veic sarežģītas pārrunas saistībā ar tirdzniecības līgumu, un, ja viss noritēs veiksmīgi, iespējams, puses atcels daļu agrāk šogad ieviesto nodevu. Apple jau nonākusi sarežģītā situācijā: pēdējais iPhone modelis nav spējis atstāt vēlamo iespaidu uz patērētājiem, un kompānija nevar atļauties strauju importa nodevu paaugstinājumu.

Tarifu palielināšana par 10% radīs $1 peļņas kritumu uz akciju, ar noteikumu, ka ASV teritorijā pārdotās ierīces tiks paliktas ar nodevām, un kompānija šos izdevumus ņems uz sevi – norāda analītiķi.

Salīdzinājumam: pēc Bloomberg aprēķiniem, 2019. gadā prognozējamai peļņai par Apple akciju vajadzētu sasniegt $13.32. Taču sliktākais scenārijs var būt tarifu paaugstināšana līdz 25%. Ja kompānija uzņemsies pati segt arī šos zaudējumus, nepaaugstinot produkcijas cenu, peļņa uz akciju nokritīs par $2.50.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv