Kur pašlaik investē pasaules bagātākie cilvēki?

Treideri | 20. februāris 2012 12:31

Savu pirmo peļņu 5 centu apmērā sešgadīgais Vorens Bafets saņēma nopērkot un pēc tam pārdodot sešas Coca-Cola pudeles. Paaugoties un kļūstot par vienu no vēsturē lielākajiem investoriem, viņš turpina pelnīt ar Coca-Cola, kuras vērtspapīri veido 20% no viņa investīciju portfeļa. Džeimss Simonss aizrāvās ar zinātni un pat pasniedza matemātiku Hārvardā, tomēr rezultātā par viņa mūža darbu kļuva investīcijas, kuras viņam ir atnesušas jau 10,6 mljrd. dolāru. Handelsblatt izpētīja, kur pašlaik iegulda naudu minētie finansisti.

VORENS BAFETS, investīciju holdinga Berkshire Hathaway vadītājs

Ar īpašuma vērtību 50 mljrd. dolāru apmērā viņš ieņem trešo vietu starp pasaules bagātniekiem. Viņa panākumu recepte: investēt kompānijās, kuras viņš uzskata par nepietiekami novērtētām, un pirkt daļas tikai tajā biznesā, kuru viņš saprot. Pasaulē pašam slavenākajam investoram palīdz pārliecība par saviem spēkiem, talants un oža uz ienesīgiem darījumiem.

TOMAS BŪNS PIKENS, hedžfonda BP Capital Management priekšsēdētājs

Viņš bija viens no pirmajiem neatkarīgajiem investoriem naftas ieguves nozarē, kuri sāka attīstīt savas kompānijas uz pārņemšanas rēķina, bet nevis atklājot jaunas atradnes. Sevišķi veiksmīgi Tomasam kļuva 80.-tie gadi. Kas skar investīcijas, miljardieris joprojām saglabā uzticību savai naftas nozarei.

KARLS AIKENS, amerikāņu investors-aktīvists, Icahn Enterprises direktoru padomes priekšsēdētājs

Šis 10-miljardu bagātības īpašnieks nekad nav bijis īpaši mīlēts. Viņš pērk kompāniju akcijas, bet pēc tam stingri virza tajās savas intereses. Daži viņu sauc par “kompāniju mednieku” vai pat “marodieri”. Tiek uzskatīts, ka tieši viņš kļuva par Gordona Geko prototipu režisora Olivera Stouna filmā “Volstrīta”.

DŽEIMS SIMONS, hedžfonda Renaissance Technologies dibinātājs

Matemātiķis, kurš vairāku gadu laikā pasniedza Hārvardā. 1978. gadā Džeims Simons atvadījās no zinātnes un pārgāja uz finanšu industriju. 1982. gadā viņš dibināja Renaissance Technologies Operations. Turpmāk šis hedžfonds strādāja ārkārtīgi veiksmīgi, bet tā aktīvi ik pa laikam pārsniedza 10 mljrd. dolāru. 2011. gadā Džeims Simons ieņēma 30.vietu visbagātāko amerikāņu sarakstā. Viņa īpašums tiek vērtēts 10,6 mljrd. dolāru apmērā.

DŽORDŽS SOROSS, Soros Fund Management priekšsēdētājs

Skandalozi slavenais valūtu spekulants un hedžfonda vadītājs lika runāt par sevi, kad 90.-to gadu sākumā nopelnīja uz Lielbritānijas sterliņu mārciņas sabrukuma. Kopš tiem laikiem viņam ir iesauka : “cilvēks, kurš uzlauza Anglijas Banku”. Baumo, ka viņš spēlēja arī pret eiro. 2010. gada augustā Džordžs Soross apsolīja ziedot apmēram 7 mljrd. dolāru labdarībai.

DŽONS POLSONS, hedžfonda Paulson & Co dibinātājs un prezidents

Savu neparasto maņu šis hedžfonda vadītājs parādīja tad, kad ļoti savlaicīgi izdarīja likmes uz ASV hipotekārā tirgus krahu, uz tā nopelnot miljardus dolāru. Tomēr pēdējā laikā viņam nekādi neizdodas atkārtot iepriekšējos panākumus.

BRŪSS BERKOVICS, investīciju fonda Fairholme Capital Management dibinātājs un pārvaldnieks

Pirmkārt, pazīstams ar to, ka labprāt pērk lētas akcijas, uz kurām pārējie skatās ar nevērību. Acīs krīt tas, ka pašlaik viņš pilnībā ir koncentrējies uz banku akcijām.

DEIVIDS AINHORNS, hedžfonda Greenlight Capital dibinātājs

Šis hedžfonda vadītājs, kurš piedalās profesionālos pokera čempionātos, ieguva slavu pēc tam, kad investīciju banku Lehman Brothers apsūdzēja atskaišu retušēšanā neilgi pirms tās bankrota. Lielbritānijas Finanšu pakalpojumu pārvalde nesen sodīja viņu ar 11 milj. dolāru soda naudu par apsūdzību insaideru tirdzniecībā, kurai pats investors nepiekrīt.

KENETS FIŠERS, pārvaldītājkompānijas Fisher Investment vadītājs

Viens no slavenākajiem ASV investīciju fondu pārvaldītājiem. 2000. gada martā viņš brīdināja par to, ka plīsīs dot-com burbulis, un ieteica pārdot visas tehnoloģiskās akcijas. Pēc diviem gadiem Kens Fišers tāpat laicīgi ieteica investoriem atgriezties akciju tirgū. Tomēr pēdējās finanšu krīzes tuvošanos viņš nesajuta.

BILS EKMANS, Pershing Square Capital Management vadītājs

Bilam Ekmanam līdzīgus investorus agrāk sauktu par “korporatīviem reideriem”. Parasti viņš pērk kompānijas, lai vēlāk tās pilnībā izķidātu vai arī izveidotu no tās ideālu — atkarībā no tā, kā viņš vēlēsies.

Raksta pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz Treideri.lv portālu ir obligāta.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. zinutreideris

    Iekrita acīs DŽEIMS SIMONA mazie cipari īpatsvaram portfelī lielākajām investīcijām.
    Sanāk, ka salīdzinot ar citiem, šim puisim investīcijas izvietotas ļoti daudz vietās.
    Diversifikācija ir laba lieta, bet citi lielie investori tik ļoti ar to neaizraujas, kā viņš.

  2. bmw1987

    Labs raksts:)

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv