Krīze Krievijas banku sistēmā, “slikto” kredītu īpatsvars būtiski pieaug

Treideri.lv | 14. jūlijs 2016 08:19
Krīze Krievijas banku sistēmā, “slikto” kredītu īpatsvars būtiski pieaug

Ekonomiskās krīzes laikā Krievijas bankas pienācīgi nenovērtēja slikto kredītu apjomus savās bilancēs, tāpēc tām var būt nepieciešama rekapitalizācija  1% no Krievijas IKP apmērā, uzskata Starptautiskais Valūtas Fonds.

Pēc organizācijas datiem, martā bankas atskaitījās par to, ka problemātiskie kredīti veidoja 9.2%, kaut gan realitātē šie skaitļi ir tuvāki 12.7%. Bez tam, veikto stresa testu rezultāti, kuros tika modelēts jauns naftas cenu kritums, paredz kapitāla nepietiekamību Krievijas bankās jau 4.5% apmērā no valsts IKP.

Krievijas banku sistēmai, iespējams, būs nepieciešams papildus kapitāls. Slikto aktīvu īpatsvars uz Krievijas banku sektora zemās rentabilitātes un kreditēšanas apjomu krituma fona turpina pieaugt””,

– teikts SVF atskaitē. Fonds Krievijas banku sistēmu nosaucis par “vāju, bet stabilu”, taču šie secinājumi tika izdarīti pamatojoties uz divām vizītēm Krievijā pirmajā ceturksnī, kuru ietvaros fonda pārstāvji tikās ar Krievijas Federācijas CB vadītāju, finanšu un ekonomikas ministru vietniekiem, kā arī banku pārvaldniekiem.

Kredītu kavējumi pieauguši daudzos sektoros, galvenokārt, celtniecībā un nekustamo īpašumu sektorā. Citi riskanti sektori ir ieguves, lauksaimniecības un tirdzniecības sektori, kuri cieš vājā pieprasījuma un valsts finansējuma samazinājuma dēļ”,

– norādīts SVF atskaitē.

Pēc fonda datiem, vissarežģītāk ir apkalpot mazo kompāniju parādus, kuras atkarīgas no vietējās kreditēšanas, savukārt restrukturizētajiem aizņēmumiem, kas veido 30% no kopējā lielo kredītu apjoma, ir “zema kvalitāte”. Pēc Fitch vērtējuma, aptuveni 15% restrukturizēto  kredītu ir problemātiski, savukārt pusei no tiem var iestāties defolts. Atgādinām, ka pagājušajā gadā valsts jau iztērēja gandrīz triljonu rubļu (16 miljardus ASV dolāru) banku rekapitalizācijai.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv