Kritums akciju tirgū: katrs Trampa vārds investoriem izmaksājis $13 miljardus

Treideri.lv | 9. maijs 2019 16:27
Kritums akciju tirgū: katrs Trampa vārds investoriem izmaksājis $13 miljardus

Šonedēļ Donalds Tramps atkal pierādīja, ka ir pati svarīgākā figūra pasaules finanšu tirgos. Svētdien viņš interneta vietnē Twitter piedraudēja paaugstināt nodevas Ķīnas precēm, un jau nākošajā dienā pasaules akciju tirgus piedzīvoja kopš gada sākuma apjomīgāko kritumu. Ķīnas akciju indeksi uzrādīja pēdējo trīs gadu maksimālo dienas kritumu.

Otrdien tirgus lejupslīde turpinājās un nedēļas pirmo divu tirdzniecības sesiju rezultātā pasaules akciju tirgu kapitalizācija saruka par 1.36 triljoniem ASV dolāru. Tādējādi katrs Twitter vietnē publicētais ASV prezidenta vārds investoriem maksājis $13 miljardus, aprēķinājusi aģentūra Bloomberg.

Tirgus korekcija brieda jau sen. Pēdējās nedēļās akciju indeksi strauji auga, un investoriem tikai bija nepieciešams iemesls, lai fiksētu peļņu”,

– norāda JPMorgan Asset Management stratēģis Kerijs Kreigs.

FRS un Ķīnas Bankas pozīcijas mīkstināšana, kā arī citu pasaules centrālo banku bilances pieaugums ļauj Donaldam Trampam salīdzinoši droši izdarīt agresīvu spiedienu uz Ķīnu, uzskata daži eksperti.

Salīdzinot ar pagājušo gadu situācija ir jūtami mainījusies. Pat ja Ķīna un ASV nespēs rast kompromisu, tirgus pārāk no tā necietīs”,

– uzskata Ample Capital aktīvu pārvaldības departamenta vadītājs Alekss Vongs.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv