Kriptovalūtu tirgus sabrukums

Treideri.lv | 15. novembris 2018 17:17
Kriptovalūtu tirgus sabrukums

Digitālo valūtu flagmanis Bitcoin strauji zaudējis savu vērtību par 14% līdz $5 400 par vienu monētu. Alternatīvās kriptovalūtas cietušas vēl nopietnāk. Gaidāmais Bitcoin Cash šķelšanās process “hard fork” ir viens no krituma iemesliem.

Kriptovalūtu tirgus trešdienas 14. novembra vakarā demonstrēja apjomīgu kritumu. Kopējā digitālo valūtu segmenta kapitalizācija saruka līdz $183 miljardiem. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2017. gada 31. oktobra. Atgādinām, ka augstākā kapitalizācija tika sasniegta šī gada 7. janvārī $832 miljardu dolāru līmenī. Šādā veidā no janvāra maksimumiem kriptovalūtu tirgus sarucis par $649 miljardiem.

Kriptovalūtu biržā Bitstamp trešdien Bitcoin kurss saruka par 14% un sasniedza $5 400 atzīmi. Tas ir jauns 2018. gada minimums un pati zemākā cena pēdējo 12 mēnešu laikā.

Pēdējo reizi Bitcoin šāda cena bija 2017. gada 25. oktobrī (šīs dienas minimums bija $5 366).

Salīdzinot ar absolūto rekorda maksimumu, ko BTC sasniedza 2017. gada decembrī virs $19 000, digitālo valūtu flagmanis zaudējis 73%.

Jāpiebilst, ka Bitcoin krituma tempi pēdējā diennaktī, kaut arī ir dramatiski, tomēr ir mazākie top 10 kriptovalūtu aprindās pēc to kapitalizācijas.

Ethereum un Ripple procentuāli zaudējuši daudz vairāk. Atkritējs ir Bitcoin Cash (BCH), kas trešdien zaudēja 21.5%, nokrītot līdz $404 atzīmei.

Kriptovalūtu tirgus krituma iemesli

Tehniskā tirdzniecība. Ne to maznozīmīgāko lomu nospēlēja tehniskais aspekts. Augsti volatīlais Bitcoin kopš septembra pirmās puses iestrēdzis sev neraksturīgā šaurā tirdzniecības diapazonā. Jo ilgāka ir konsolidācija, jo ievērojamāka ir sekojošā izlaušanās no šāda diapazona. Tā notika arī šoreiz

Bitcoin Cash “hard fork”. Ceturtdien 15. notika Bitcoin Cash “hard fork”. Šī kriptovalūta pati radusies Bitcoin šķelšanās rezultātā. BCH divos dažādos virzienos attīsta divas nesamierināmas grupas: konservatīviem Bitcoin ABC atbalstītāji un ideoloģiskie Bitcoin SV (Satoshi Vision) atbalstītāji.

Kriptovalūtu sabiedrības eksperti bažījas, ka abi Bitcoin Cash hard fork dalīšanās rezultātā radušies produkti nebūs dzīvotspējīgi ilgtermiņa perspektīvā. Šādas bažas rada nopietnu negatīvu ietekmi uz tirgus noskaņojumu.

Būtiska piezīme attiecībā uz kriptovalūtām

Iepriekš ne vienu reizi vien novērota sekojoša situācija: kad pār kādu no kriptovalūtām “savilkās mākoņi”, investori šādas monētas izpārdeva un pārgāja uz Bitcoin. Tādējādi Bitcoin daļa kopējā kriptovalūtu masā pieauga.

Daļēji tas notiek arī šobrīd, jo Bitcoin krituma tempi ir zemāki, nekā tās populārākajām alternatīvām. Taču pats krituma fakts līdz vairāk kā gada minimumiem ļauj uzskatīt, ka zudusi ticība visai kriptovalūtu sistēmai.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv