Kriptovalūtu tirgū sācies pasaules gals

Treideri.lv | 22. decembris 2017 09:59
Kriptovalūtu tirgū sācies pasaules gals

Šorīt Āzijas sesijā eiro krīt, apspēlējot Katalonijas vēlēšanu iznākumu, taču tas nebūt nav pats interesantākais. Visa investoru uzmanība piesaistīta virtuālās naudas ekosistēmai; gandrīz viss, kam ir kāda saistība ar vārdu “kripto”, strauji krīt.

Bitcoin: vai tas ir sācies?

Vakar bitcoin atkal šķērsoja formālo lāču tirgus robežu, attiecībā pret iepriekšējo maksimumu jau otro reizi nedēļā nokrītot par 21% – bet šodien galvenā kriptovalūta notestēja minimumu ap 13168. Tas ir zemākais līmenis kopš 10. decembra un sestā krituma diena pēc kārtas. Izskatās diezgan traki, pat tik ārkārtīgi volatīlam aktīvam. Neskatoties uz to, ka uz doto brīdi bitcoin izdevies atgūt daļu zaudētā, tas joprojām tirgojas zem 14000 līmeņa ar kritumu par gandrīz 8%. Interesanti, ka negaidītā noskaņojuma maiņa kriptovalūtu tirgū sakritusi ar bitcoin nākotnes līgumu tirdzniecības uzsākšanu CME biržā, apstiprinot teoriju, ka jauni atvasinātie instrumenti ne tikai piesaistīs investorus, bet arī atvieglos spēli uz kritumu.

Bez tam, nepalika nepamanītas arī ziņas par to, ka lielie investori, kas atrodas tuvāk kriptovalūtu tirgus veidošanās avotiem, piemēram, bitcoin.com vietnes veidotājs Emīls Oldenburgs un Litecoin radītājs Čārlijs Lī pārdod savas monētas. Arī Litecoin šodien krities par 9%, savukārt Bitcoin Cash, kurš it kā varētu radīt nopietnu konkurenci Bitcoin, zaudējis 16%.

Katalonijas vēlēšanas nedaudz izkustinājušas eiro no miega

Prozaiskajā tradicionālo valūtu tirgū figurē pavisam citi skaitļi. Piemēram, eiro šorīt nonācis krituma līdera lomā, zaudējot 0.2%. Par iemeslu pārdošanām kļuva ziņas par to, ka partijas, kas iestājas par neatkarību, ar nelielu pārsvaru uzvarējušas reģionālajās vēlēšanās. Visdrīzāk, tas novedīs pie konflikta saasināšanās starp Barselonu un Madridi, taču atdalīšanās diez vai notiks. Vismaz tirgus dalībnieki tam netic. No tehniskā skatpunkta, 1.19 pretestība eiro pircējiem izrādījās pārāk spēcīga: pēc neveiksmīga pārvarēšanas mēģinājuma trešdien un konsolidācijas ceturtdien, tirgus izmantoja iemeslu korekcijai līdz tuvākā atbalsta apgabalam. Šī brīža kurss ir 1.1850, sesijas minimums – 1.1817.

GBP/USD stabili sēž diapazonā, kuru ierobežo burtiski daži punkti. Šodien Lielbritānija publicēs IKP atskaiti par trešo ceturksni, taču diez vai tā kādu ieinteresēs, jo īpaši, ņemot vērā to, ka šī ir pēdējā tirdzniecības diena pirms svētku nedēļas.

USD/JPY vakar centās pakāpties uz Japānas Bankas monetārās politikas lēmuma fona, taču ilgam laikam ar to nepietika. Pāris noslēdza dienu ar nelielu mīnusu un šorīt riņķo ap atvēršanās līmeni. Toties EUR/JPY krities par 0.2% un vienotās valūtas krituma rēķina. Pāris notestēja minimumus zem lokālā 134.00 atbalsta, taču sākoties Eiropas sesijai daļu zaudējumu spēja atgūt.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv