Kriptovalūtu slēptās ieguves vīrusi uzbrūk datoriem un viedtālruņiem

Treideri.lv | 9. augusts 2018 11:26
Kriptovalūtu slēptās ieguves vīrusi uzbrūk datoriem un viedtālruņiem

Hakeri atrod arvien jaunas iespējas izmantot svešas jaudas kriptovalūtu ieguvei, un kaitīgo manieru skaits pieaug ģeometriskā progresijā. Pagājušajā ceturksnī uzbrukumi ar manieru programmu izmantošanu tika fiksēti 2.2 miljonu lietotāju datoros visā pasaulē, liecina Kaspersky Lab dati. Trīs mēnešu laikā atklāti aptuveni 14 tūkstoši jaunu manieru modifikāciju.

Kamēr izspiedēj vīrusu popularitāte krītas, slēptais mainings uzņem apgriezienus. Šāds vīruss ir spējīgs inficēt visdažādākās ierīces. Ja Bitcoin ieguve mājas datorā ir nepraktiska, jo tam nepieciešams īpašs aprīkojums, tad jaunās kriptovalūtas var tikt iegūtas pat tieši interneta pārlūkā un pat mobilajās ierīcēs un planšetēs.

Kaspersky Lab brīdina – slēptais mainigs var izraisīt elektrības rēķina pieaugumu, ierīces darbības traucējumiem, pat tās iziešanu no ierindas. Nav arī izslēgts, ka ļaunprāši var pārtraukt kriptovalūtu ieguvi un ķerties pie radikālākām pelnīšanas metodēm – failu šifrēšanas un izpirkuma maksas pieprasīšanas.

Piemēram, nesen atklātais jaunais slēptā mainera PowerGhost paveids bija pirmkārt mērķēts uz kriptovalūtu tīkliem. Šis bezfailu kaitnieciskais programmnodrošinājums izmanto savus sistēmas procesus datora skaitļošanas resursu zagšanai.

Pēc palaišanas datorā PowerGhost ķērās pie Monero kriptovalūtas ieguves, kura neprasa ne īpašu aprīkojumu, ne arī videokarti. Lai to iegūtu efektīvi, pietiek ar vienkāršu procesoru, kāds ir jebkurā datorā. Ļaunprāši varēja iekļūt cauri upura kompānijas aizsardzības perimetram un tādā veidā visi kompānijas šifrētie dati var tikt apdraudēti, norāda Kaspersky Lab.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv