Kriptovalūtu izrēķināšanās: noraidītā Sequoia iesūdz tiesā Binance dibinātāju

Treideri.lv | 25. aprīlis 2018 11:37
Kriptovalūtu izrēķināšanās: noraidītā Sequoia iesūdz tiesā Binance dibinātāju

Strīds tiesā starp pasaulē lielākās kriptobiržas dibinātāju Žao Čanpenu un amerikāņu riska kapitāla fonda Sequoia Capital nodaļu ir tālu no atrisinājuma.

Pieviltās cerības

Sequoia iesniegusi prasību tiesā pret Žao abu pušu starpā nenotikušā darījuma dēļ. Honkongas tiesā iesniegtie dokumenti atklāj Žao sakarus ar slaveno riska kapitāla fondu un biržas Binance, kas radusies tikai pirms deviņiem mēnešiem, tirgus vērtības detaļas.

Šis tirdzniecības platformas popularitātes straujais pieaugums kļuva par vienu no izteiksmīgākajiem gadījumiem virtuālo valūtu nozarē, kā dēļ Žao nonāca uz Forbes vāka un ieguva pienācīgu bagātību, kas pēc viņa paša aplēsēm, ir ap 2 miljardi ASV dolāru. Tāpat Binance piesaistīja regulatoru uzmanību, kuri pastiprina kontroli pār kriptobiržām visā pasaulē, atsaucoties uz iespējamajiem vērtspapīru likuma pārkāpumiem.

Spriežot pēc Honkongas tiesā iesniegtās prasības, Žao un Sequoia investīciju iespējas Binance sākuši apspriest pagājušā gada augustā. Darījums paredzēja, ka kompānija Sequoia iegūs gandrīz 11% šīs biržas akciju $80 miljonu vērtībā.

Sekojošajos mēnešos pārrunas turpinājās, un šajā laikā kriptovalūtu kursi un transakciju komisijas sasniedza vēsturiskus maksimumus. Taču decembra vidū, kad Bitcoin tirgojās netālu no $20 tūkstošu atzīmes, pārrunas pajuka.

Spēle divās frontēs

Žao komanda 2017. gada 14. decembrī paziņoja Sequoia, ka Binance akcionāri plānoto darījumu uzskata par pārāk zemu novērtētu. Aptuveni tajā pašā laikā vēl viens riska kapitāla uzņēmums IDG Capital biržai piedāvāja divus finansējuma raundus par 400 miljoniem un 1 miljardu ASV dolāru.

Strīda objekts ir iespējamā vienošanās ar Sequoia pārkāpšanas fakta no Žao puses konstatēšana, par cik birža sākusi pārrunas ar IDG Capital. Sequoia un Žao strīdu cer atrisināt arbitrāžas tiesā, taču domstarpības guvušas plašu rezonansi pēc tam, kad Sequoia vērsusies Honkongas Augstākajā tiesā, cerot panākt Žao pārrunu aizliegumu ar citiem investoriem. Tiesa paziņojusi par papildus sanāksmi.

Žao un Bibabnce pārstāvis no komentāriem šajā jautājumā atteikušies. Arī Menlo Park, kas ir Sequoia nodaļa Kalifornijā, un atbalstījusi tādas kompānijas, kā Google, Airbnb Inc. un Dropbox Inc., šo situāciju nekomentē. IDG uzsver, ka Binance nav investējusi un tai ar šo biržu nav nekāda sakara.

Finansiālā neatkarība

Iepriekš Žao stāstījis, ka viņa biržai ārējs finansējums nav nepieciešams, un kompānija ieinteresēta vien sadarbībā ar riska kapitāla kompānijām, ja tām ir iespējas palīdzēt biržai darbā ar regulatoriem un licenču iegūšanu.

Pēc viņa teiktā, kompānijas vērtība ir aptuveni $3 miljardi, un jau savas pastāvēšanas 2. ceturksnī Binance nopelnījusi $200 miljonus. Tajā pašā laikā Žao atteicies izpaust citus finanšu rādītājus, kā arī atklāt sava personīgā finansiālā stāvokļa detaļas. Interesanti, ka noslēpumā tiek turētas Binance serveru un ofisu adreses, kaut gan Žao iepriekš norādījis, ka birža bāzējas Honkongā. Pagājušajā mēnesī Žaopaziņoja, ka viņa kompānija uzsāk tirdzniecības operācijas arī Maltā.

Pēdējā diennaktī, pēc Coinmarketcap.com datiem, darījumu apjoms Binance bija ap $3.4 miljardiem. Taču tirdzniecības apgrozījums, uz neseno digitālo aktīvu masveida izpārdošanu fona, no saviem augstākajiem rādītājiem sarucis par 70%.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv