Kriptovalūtas priecājas, ka nav aizliegtas, pārējie gaida FOMC sanāksmi

Treideri.lv | 21. marts 2018 08:16
Kriptovalūtas priecājas, ka nav aizliegtas, pārējie gaida FOMC sanāksmi

Āzijā viss mierīgi: Japānā šodien svētki, tāpēc tur tirgi slēgti; pārējie gaida FRS lēmumu un noskaņojas uz rītdienas Anglijas Bankas sanāksmi.

Akciju tirgus

Facebook ieslīdzis skandālos, tādējādi kompānijas akcijas zaudējušas vēl 2.5%. Taču pārējais tirgus pakāpeniski atgūstas pēc krituma nedēļas sākumā. Hang Seng pakāpies par 1.3%, pie tam labāko dinamiku uzrādījušas Honkongā reģistrēto Ķīnas korporāciju akcijas. CSI 300 – Shenzhen un Shanghai lielāko kompāniju indekss pakāpies par 0.5%. Austrālijas S&P/ASX 200 turas iepriekšējos līmeņos, neskatoties uz naftas sadārdzināšanos, kas veicināja enerģētiskā sektora kompāniju akciju kāpumu.

Valūtu tirgus

Galvenās valūtas konsolidējas diapazonos, kas Āzijas sesijai ir raksturīgi. Dolāra indekss, kas atspoguļo USD dinamiku attiecībā pret valūtu grozu, krities par 0.5% uz krituma rēķina pāros ar preču valūtām, kurām naftas kāpums nāca par labu.

Vakar kritušais eiro šorīt cenšas atgūties, taču pagaidām bez īpašiem panākumiem. Tika prognozēts, ka ZEW atskaites paliks kaut kur fonā un, gaidot FOMC sanāksmes rezultātus, neviens tām nepievērsīs uzmanību. Mēs kļūdījāmies. Indekss saruka vairāk kā trīs reizes – no 17.8 februārī līdz 5.1 martā – un šādu kritumu nepamanīt vienkārši nav iespējams. Vācieši ar savu uz eksportu orientēto ekonomiku nopietni baidās no tirdzniecības kara ar ASV, un tas stipri ietekmē arī nokaņojumus, kurus jau tā sabojājis eiro kāpums par 13.5% pēdējo 12 mēnešu laikā. Šobrīd EUR/USD tirgojas ap 1.2260, nedaudz virs vakardienas minimuma 1.2239.

Mārciņa vakar zaudējusi nedaudz asiņu inflācijas atskaites dēļ, taču palikusi pie samaņas, ieķērusies aiz 1.40 atbalsta. Tuvojas Anglijas Bankas sanāksme, tāpēc pārdevēji nesteidz to piebeigt, kamēr nav pārliecinājušies, ka aiz tā neslēpjas agresīvi noskaņots regulators. Šī brīža GBP/USD kurss – 1.4008.

Jēna turpina virzīties dziļāk 106.00-107.00 diapazonā, un kamēr japāņi svin svētkus, viņu valūtas likteni lems ASV centrālā banka. FOMC sanāksme ātri atgriezīs USD/JPY negatīvā trenda gultnē, ja investori nesaskatīs mājienus – vai vēl labāk, tiešas norādes – uz četriem federālo fondu likmes paaugstinājumiem šajā gadā.

Kriptovalūtu tirgus

Panika attiecībā uz reklāmu aizliegumu lielākajos medijos norimusi, vairums kriptovalūtu atgriezušās tur, nokurienes sāka savu kritumu. G20 finanšu ministri paziņojuši, ka kriptovalūtas nav nauda, bet gan aktīvi, taču kopmā atturējās no asas kritikas kriptovalūtu nozares virzienā. Ar to pietika, lai izprovocētu apjomīgu kāpumu visā tirgū – bicoin kurss dažās stundās uzlēca par vairāk kā 500 dolāriem un kādu brīdi pat pakāpās virs $9 000 atzīmes.

Taču, tāpat kā gadījumā ar baumām par reklāmas aizliegumu Tviterī, tirgus reaģēja neadekvāti, kārtējo reizi pierādot savu spekulatīvo dabu. Patiesībā, nekādas izmaiņas regulatora apziņā nav notikušas un nevar notikt. Pat Francija ar saviem “napoleona plāniem” ICO un kriptovalūtu tirgus regulēšanā var izrādīties nozareiz nebūt ne tik draudzīga. Galu galā regualtoru uzdevums ir aizsargāt investorus un atbrīvot tirgu no negodīgiem spēlētājiem, taču tam nāksies radīt noteikumus un ieviest ierobežojumus. Un neskatoties uz to, ka ilgtermiņa perspektīvā regulācija nāks par labu nozarei, piesaistīts institucionālos investorus un radīs augsni izaugsmei, “blokķēdes brīvā gara” sludinātāji un citi kripto-anarhisti vēl ilgi pretosies valstu iebrukumam viņu neatkarīgajā un decentralizētajā pasaulē.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv