Kriptobirža OKEx noliedz apvainojumus bitcoin nākotnes līgumu manipulācijās

Treideri.lv | 5. aprīlis 2018 22:12
Kriptobirža OKEx noliedz apvainojumus bitcoin nākotnes līgumu manipulācijās

Lielā kriptovalūtu birža noliedz savu klientu apvainojumus, kuri apgalvo, ka tā manipulējusi ar bitcoin nākotnes līgumiem pēc pēkšņām cenu svārstībām savā tirdzniecības platformā pagājušajā nedēļā.

OKEx, kura funkcionē vienā no pasaulē lielākajām bitcoin tirdzniecības sistēmām, atcels darījumus, kuri tikuši veikti pagājšajā piektdienā pusotras stundas laikā no 5 līdz 6.30 no rīta pēc vietējā Honkongas laika. Tajā laikā bitcoin nākotnes līgumi OKEx biržā strauji kritās, zem spot cenas, kura, pēc CoinDesk datiem, tajā dienā tirgojās ap 7 tūkstošu dolāru atzīmi. Pēc treideru teiktā, nākotnes līgumi šajā laikā sasniedza $4 755 minimumu.

Pēc straujajām cenu atšķirībām, kriptovalūtu investori sāka sūdzēties par operatoru sociālajos tīklos, un radās uzskats, ka birža manipulējusi ar kotācijām. Paziņojumā savā mājaslapā OKEx noliedz šādas apsūdzības, izziņojot jaunus “cenu svārstību ierobežošanas noteikumus” ar mērķi nākotnē novērst šādus incidentus. Birža nenorāda, kāds darījumu apjoms tiks anulēts un apsūdz “cilvēku grupu” manipulācijās ar līgumiem, kas izraisīja plaša mēroga cenu kritumu.

Mēs loti atvainojamies par sagādātajām neētrībām. Taču mums ar šiem darījumiem nav tieša sakara”,

– norāda OKEx, piebilstot, ka tā tikai piedāvā klientiem platformu darījumu veikšanai.

Tāpat birža it kā publicējusi cen grafiku “viltotus ekrānšāviņus”, kas izplatījušies sociālajos tīklos. Operators uzsvēris, ka ienākumus gūst no komisijām par darījumiem, nevis no cenu volatilitātes, piebilstot, ka tai nekad nav bijis un nebūs iemesla cenu manipulācijām jebkuros tirgos.

OKEx, ar galveno biroju Honkongā, ir viena no vairākiem desmitiem pēdējos gados radušos kriptovalūtu biržu. Taču šīs vāji regulētās kompānijas daudziem izraisa bažas un uztraukumu, tajā skaitā dēļ kiberuzbrukumu vai cenu manipulāciju riskiem. Kopš 2014. gada hakeri kriptovalūtu investoriem kopumā nolaupījuši aptuveni 1.4 miljardus ASV dolāru.

Tāpat šīm platformām ir maz kopīga ar labi finansētiem un kvalitatīvi regulētiem tirgus laukumiem, kur investori pērk un pārdod tādus tradicionālus aktīvus, kā akcijas un izejvielu nākotnes līgumus. Pēdējās dienās OKEx kļuvusi par ceturto lielāko kriptovalūtu biržu pasaulē, pie tam bitcoin darījum veido gandrīz trešo daļu no kopējā tirdzniecības apjoma.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv