Krievija un Ķīna atvadās no dolāra – norēķinus veiks rubļos un juaņās

Treideri.lv | 28. jūnijs 2019 11:43
Krievija un Ķīna atvadās no dolāra – norēķinus veiks rubļos un juaņās

Krievija un Ķīna saskaņojušas pāriešanu uz norēķiniem nacionālajās valūtās, ziņo Izvestja. Pēc izdevuma sniegtās informācijas, par pilnvarotajām bankām kļūs VTB un Ķīnas tirdzniecības banka.

Krievijas Federācijas finanšu ministrs un Ķīnas tautas bankas priekšsēdētājs 5. jūnijā parakstījuši starpvaldību vienošanos par pāriešanu uz norēķiniem nacionālajās valūtās.

Šī projekta realizācijai nāksies salāgot Krievijas bankas finanšu paziņojumu sistēmu ar Ķīnas starptautisko maksājumu sistēmu (CIPS). Marta beigās Krievijas CB paziņoja, ka vairākas Krievijas bankas jau pieslēgušās CIPS.

Gaidāms, ka Krievijas un Ķīnas pāreja uz norēķiniem nacionālajās valūtās veicinās strauju tirdzniecības apjomu pieaugumu rubļos un juaņās. Tam nepieciešams izveidot rubļu un juaņu finanšu instrumentu tirgu, kas ļaus kompānijām hedžēt valūtu kursu svārstību radītos riskus. Vienošanos par pāriešanu uz norēķiniem nacionālajās valūtās bija jānoslēdz vēl pagājušā gada beigās, taču dokumenta parakstīšana tika atlikta.

Pēc izdevuma Izvestja rīcībā esošās informācijas, algoritms norēķiniem nacionālajās valūtās jāizstrādā līdz 2020. gadam un pirmkārt uz to pāries Krievijas lielākās valsts kompānijas, kas ražo energonesējus un lauksaimniecības produkciju. Gaidāms, norēķini nacionālajās valūtās tiks realizēti arī jau noslēgtajos dolāru līgumos.

Atgādinām, ka pēdējos mēnešos Krievijas Federācijas pārstāvji sūdzējušies par to, ka Ķīnas bankas bieži vien aiztur dolāru maksājumus Krievijas kontrahentiem, bažās pārkāpt ASV pret Krieviju noteikto sankciju režīmu. Tagad Ķīnas bankas faktiski saņēmušas zaļo gaismu ciešākai sadarbībai ar Krievijas kompānijām.

Pagājušajā gadā preču apgrozījums starp abām valstīm sasniedza 107 miljardus ASV dolāru. Ķīna 11% Krievijas eksporta apmaksājusi rubļos, savukārt Krievija juaņās samaksājusi par 24% importa no Ķīnas.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Hmmm

    Lai veicas! It īpaši Krievijai!

  2. sds

    Huligāns kopā ar torgašu ir riebīgs pārītis priekš citiem.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv