Krievija gandrīz pilnībā atsakās no ieguldījumiem ASV parādzīmēs

Treideri.lv | 18. jūlijs 2018 10:05
Krievija gandrīz pilnībā atsakās no ieguldījumiem ASV parādzīmēs

Krievija sarīkojusi totālu ASV valdības parādzīmju likvidāciju. Tikai divu mēnešu laikā tika izpārdoti gandrīz visi Savienoto Valstu valdības vērtspapīri.

Vēl aprīlī, kad “tirdzniecības kari” vēl tikko sākās, vairums pasaules centrālo banku un citu oficiālu iestāžu sāka agresīvi atbrīvoties no ASV parādzīmēm. Iespējams, tas bija saistīts tieši ar Trampa protekcionisma politiku, bet varbūt, ar obligāciju vērtības kritumu.

Neskatoties uz to, pēc jaunākajiem datiem, šī tendence turpinājusies arī maijā. Pasaules centrālās bankas pārdevušas parādzīmes vēl par 24 miljardiem dolāru, turklāt tā rezultātā maijā 10-gadīgo parādzīmju ienesīgums sasniedza maksimumu – 3.11%.

Aprīlī lielākais pārdevējs bija Krievija, kas atbrīvojās no rekordliela amerikāņu obligāciju apjoma, samazinot savus ieguldījumus tajos divas reizes. Tika pārdoti vērtspapīri par $47.4 miljardiem dolāru un aprīlī Krievijas investīcijas ASV obligācijās sasniedza $48.7 miljardus, kas ir zemākais rādītājs kopš 2008. gada.

Tad kurš obligācijas pārdeva maijā? Daudzi varētu domāt, ka to darīja Ķīna, jo tieši šī valsts ir lielākais amerikāņu parāda turētājs, un tieši tā šobrīd atrodas asā “tirdzniecības karu” fāzē ar ASV.

Taču tā tas nav. Ja aprīlī Ķīna bija pieticīgs pārdevējs ar $6 miljardiem, tad maijā pat ķērās pie pirkšanas, palielinot ieguldījumus par 1.2 miljardiem ASV dolāru.

Arī Japāna, kas pēdējos mēnešos aktīvi atbrīvojās no parādzīmēm, maijā atgriezusies pie pirkšanas – 17.5 miljardu dolāru apmērā.

Trešā lielākā ASV obligāciju turētāja – Kaimanu salas, tātad pēc būtības – ofšori, arī palielinājuši ieguldījumus ASV parādzīmēs par 5 miljardiem dolāru.

Rezultātā par pārdevēju atkal kļuvusi Krievija. Vēl jo vairāk, šo var droši saukt par totālu likvidāciju: maijā ieguldījumi obligācijās sarukuši līdz 14.9 miljardiem dolāru. Atgādinām, ka gada sākumā šis rādītājs bija aptuveni 100 miljardi ASV dolāru.

Tādā veidā Krievija atgriezusies 2007. gada stāvoklī, kad tā sāka veikt lielus ieguldījumus ASV obligācijās. Līdz tam Krievija būtiskas investīcijas ASV neveica.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv