Kopš gada sākuma kriptovalūtās zaudēti $600 miljardi

Treideri.lv | 15. augusts 2018 08:45
Kopš gada sākuma kriptovalūtās zaudēti $600 miljardi

Turpinot sarukt mazumtirdzniecības investoru interesei par kriptovalūtām, to vērtība turpina sarukt.

7 mēnešu laikā tirgus kapitalizācija sabrukusi par 70%, savukārt otrdien, pirmo reizi kopš pagājušā gada novembra, tā noslīdēja zem 200 miljardu dolāru līmeņa – liecina Coinmarketcap dati.

Salīdzinot ar janvāra ažiotāžu, kad tirgus apjoms sasniedza savu augstāko līmeni, kriptovalūtu turētāji kopumā kļuvuši par 623 miljardiem ASV dolāru nabagāki – šī summa pielīdzināma Šveices vai Saūda Arābijas (attiecīgi 18. un 19. lielākā pasaules ekonomika) gada IKP.

Kriptovalūtu centieni atgūties jūlijā, kad Bitcoin nedēļas laikā uzlēca par 17%, beidzās ar kārtējām izpārdošanām: tās kurss otrdien zaudēja vēl 5% un pirmo reizi kopš jūnija noslīdēja zem 6 tūkstošiem ASV dolāru.

Ethereum kopš gada sākuma zaudējis 66%, Ripple – 88%, Bitcoin Cash – 80%, LTC – 77%.

Pirmo krituma vilni gada sākumā analītiķi saistīja ar to, ka lielie potenciālie pircēji mākslīgi radīja negatīvu fonu, lai iegādātos par zemākām cenām, taču negatīvā noskaņojuma periods ievilcies, un šis scenārijs diez vai joprojām uzskatāms par aktuālu.

Vēl jo vairāk, pēdējās nedēļas bija kripto-industrijai pozitīvu ziņu piesātinātas: Ķīnas valdība aizdomājās par ICO aizlieguma atcelšanu, Eiropas vērtspapīru un tirgu organizācija (ESMA) kriptovalūtām devusi atturīgi-pozitīvu vērtējumu.

Pieprasījumu pēc kriptovalūtām turpina uzrādīt ēnu ekonomika. Taču mazumtirdzniecības pirkšanas apjomi kriptobiržās ar katru mēnesi samazinās, kas tad arī velk uz leju kotācijas. Bitcoin un alternatīvo kripto monētu vērtības kritumu faktiski var saistīt ar pircēju aizplūšanu un intereses mazināšanos no jaunu pircēju puses.

Situācija kriptovalūtu tirgū attīstās pēc klasiska finanšu burbuļa scenārija.

Kad pirkt gribētāju skaits kļuva stabili mazāks par pārdot gribētāju skaitu, visa struktūra sāka sabrukt. Un turpinās brukt, jo, kā atkal liecina līdzīgu notikumu analīze vēsturē, cenām jāsarūk par vismaz 70%-80% salīdzinot ar maksimumiem. Finanšu zaudējumu nasta ir tik smaga, ka sapurināt uz jauniem varoņdarbiem vai piesaistīt jaunus pircējus būs ļoti grūti.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv