Kopš gada sākuma Centrālās Bankas iegadājušās 180 tonnas zelta

Treideri.lv | 27. jūnijs 2014 07:29
Kopš gada sākuma Centrālās Bankas iegadājušās 180 tonnas zelta

Britu investīciju banka HSBC ziņo par to, ka pasaules Centrālās Bankas turpina palielināt savu valstu zelta krājumus.

Pēc investīciju bankas HSBC novērtējuma, pirmajos piecos 2014.gada mēnešos Centrālās bankas iepirkušas 180 tonnas zelta. Tas izriet no Starptautiskā Valūtas Fonda (SVF), kas regulāri apkopo datus par Centrālo banku rezrevēm, atskaitēm.

Dati par zelta rezervēm, ko nesen publiskoja Vispasaules Zelta Padome (World Gold Council), nedaudz atšķiras no HSBC datiem.

Šī gada maijā Centrālo banku zelta rezerves palielinājās par 96.4 tonnām, no kurām 47.8 tonnas iegādājās Irākas Centrālā Banka.

Salīdzinājumam var minēt, ka pēc Vispasaules Zelta Padomes datiem, 2013.gada pirmajos sešos mēnešos Centrālo Banku rezerves pieauga par 158.5 tonnām.

Vienlaicīgi, runājot par zelta rezervēm, nevajag aizmirst par Ķīnu, kura ir lielākā zelta ražotāja un patērētāja pasaulē. Ķīnas Centrālā Banka neziņo par savu zelta krājumu palielināšanas apmēriem jau kopš 2009.gada. Tādēļ nav oficiālu datu par zelta rezervju apmēriem Ķīnā.

Spriežot pēc visa, Ķīna turpinās glabāt klusumu šajā jautājumā līdz brīdim kamēr tas būs politiski motivēts un ekonomiski izdevīgi. Taču valstij izdevīgā un vajadzīgā mirklī šie dati tiks agri vai vēlu paziņoti.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv