Ko Volstrītas bankas domā par FRS procentu likmes pazemināšanas perspektīvām

Treideri.lv | 15. jūlijs 2019 16:20
Ko Volstrītas bankas domā par FRS procentu likmes pazemināšanas perspektīvām

Džeroms Pauels pagājušajā nedēļā praktiski neatstāja tirgus dalībniekiem nekādas šaubas par to, ka šī mēneša beigās federālā Rezervju Sistēma pirmo reizi desmit gadu laikā pazeminās procentu likmes.

Tagad jautājums ir par to, cik agresīva būs politikas mīkstināšana un kāda būs turpmākā centrālās bankas rīcība. Līdz centrālās bankas sanāksmei palikušas divas nedēļas, un šobrīd ir īstais laiks iepazīties ar pasaules lielāko banku prognozēm un vērtējumu.

Prognozes svārstās no 25 līdz 50 bāzes punktiem. Vienota viedokļa nav arī attiecībā uz turpmāko regulatora soļu perspektīvām.

Goldman Sachs Group Inc.

 • -25 bāzes punkti jūlijā
 • vēl -25 bāzes punkti līdz 2019. gada beigām

Pauels prezentējis salīdzinoši pozitīvu ekonomiskās izaugsmes scenāriju, taču tajā pašā laikā uzsvēris, ka izaugsmes perspektīvas joprojām ir miglā tītas. Bankā uzskata, ka ļoti spēcīgs signāls no tirgus puses ir tas, ka tirdzniecības pamiers ar Ķīnu, un spēcīga nodarbinātības atskaite nespēja ietekmēt prognozes attiecībā uz jūlija likmes pazemināšanu.

Pēc bankas aprēķiniem, likmes pazemināšanas iespēja jūlijā par 25 b.p. ir 75%, par 50 b.p. – 15%, savukārt likmes saglabāšanas iespēja esošajā līmenī ir 10%. Tiek prognozēts kreditēšanas izmaksu samazinājums par ceturtdaļu procenta jūlijā un septembrī.

JPMorgan Chase & Co.

 • -25 bāzes punkti jūlijā
 • vēl -25 bāzes punkti līdz 2019. gada beigām

Acīmredzams, ka Pauels noskaņots par labu politikas mīkstināšanai šajā mēnesī. Stāvoklis pasaules arēnā joprojām ir trauksmains, uzņēmēju noskaņojums turpina pasliktināties, savukārt deflācijas signāli no ražotāju cenu pieauguma tempu samazinājuma radīs spiedienu uz korporatīvās peļņas rādītājiem vismaz šajā ceturksnī. Šo faktoru kopums negatīvi ietekmē kapitāla tēriņu pieaugumu pasaulē.

Bankā joprojām prognozē 25 b.p. pazeminājumu jūlija beigās, kā arī vēl vienu pazeminājumu par ceturtdaļu procenta septembrī, taču tas jau atkarībā no ienākošajiem datiem.

Morgan Stanley

 • -50 bāzes punkti jūlijā
 • bez papildu likmju pazemināšanas līdz 2019. gada beigām

Pēdējo 12 mēnešu laikā pasaules ekonomika uz tirdzniecības konfliktu fona jūtami samazinājusi apgriezienus, kas sāk atspoguļoties ASV ekonomikas stāvoklī. Finanšu apstākļiem kļūstot skarbākiem, IKP to netieši var izjust uz savas ādas. Šādā gadījumā priekšplānā izvirzīsies korporatīvā sektora kredītu riski.

Šādos apstākļos nepieciešama izlēmīga rīcība ar mērķi aizsargāt no nenoteiktības un lejupslīdes riskiem. Tādā veidā, bankā prognozē likmes pazemināšanu jūlijā uzreiz par 0.5%.

Citigroup Inc.

 • -25 bāzes punkti jūlijā
 • vēl -25 bāzes punkti līdz 2019. gada beigām, visdrīzāk septembrī

Notikumi attīstās atbilstoši prognozēm, jo īpaši spēcīgās nodarbinātības atskaites un neskaidro G20 samita rezultātu kontekstā. Pēc bankas ekspertu domām, tas mazināja lejupslīdes riskus, taču Pauels šim viedoklim nepiekrīt.

Bankā prognozē likmes pazemināšanu par 0.25% šomēnes – šādu lēmumu komiteja var pieņemt kā kompromisu, kaut gan nav izslēgts, ka būs balsis par labu 0.5% pazeminājumam. Tāpat tiek prognozēts vēl viens 0.25% pazeminājums septembrī.

Bank of America Corp.

 • -25 bāzes punkti jūlijā
 • -50 bāzes punkti līdz 2019. gada beigām

Pauels skaidri licis saprast, ka tuvākajā sanāksmē likme tiks pazemināta. Uz viņu neatstāja iespaidu nesenās spēcīgās atskaites Savienotajās Valstīs. Problēma ir tā, ka FOMC var nepanākt vienprātību, tātad pazemināt likmi par 50 bāzes punktiem nebūs viegli. Šobrīd jākoncentrējas uz nozīmīgākajiem datiem pasaules ekonomikā, ne tikai ASV.

Barclays Plc

 • -25 bāzes punkti jūlijā
 • -50 bāzes punkti līdz 2019. gada beigām

Pauela uzstāšanās pagājušajā nedēļā pārsteidzoši maiga. Pēc viņa ziņojuma bankā prognozē kreditēšanas izmaksu samazināšanu vismaz par 0.25% tuvākajā centrālās bankas sanāksmē, un vēl par 0.5% – līdz gada beigām.

UBS Group AG

 • -50 bāzes punkti jūlijā
 • bez papildu likmju pazemināšanas līdz 2019. gada beigām

Jūnijā Pauels deva mājienus par likmes pazemināšanu par 0.5%. Pēc viņa domām, šāds solis ļaus izvairīties no satricinājumiem uzticības sfērā un kontrolēt riskus attiecībā uz ekonomikas perspektīvām.

Līdz 31. jūlijam ASV publicēs vēl vairākas svarīgas atskaites, kuras var mazināt agresīvas mīkstināšanas politikas iespējamību. Šādā gadījumā samazinājums par 25 bāzes punktiem būtu kompromiss.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv