Ko pirkt, ja Donalds Tramps izlems veikt intervences pret dolāru

Treideri.lv | 29. augusts 2019 20:28
Ko pirkt, ja Donalds Tramps izlems veikt intervences pret dolāru

Ja ASV prezidents Donalds Tramps izlems par labu intervencēm pret dolāru, eiro un Kanādas dolārs varētu šķist ļoti vilinoši. Vienpusējas iejaukšanās risks joprojām pastāv.

Tā kā ASV prezidents Donalds Tramps turpina pastiprināt spiedienu uz Federālo Rezervju Sistēmu, bažas, ka Amerika iejauksies, lai vājinātu dolāru, dažiem valūtu stratēģiem liek gatavot plānus spēles noteikumu maiņas gadījumam.

Viedokļi par potenciālo iejaukšanos pastiprinājušies pavisam nesen, kad pagājušajā nedēļā Trampa tvītos parādījās paziņojumi par atriebību attiecībā pret Ķīnas tarifiem un vilšanos par “ļoti spēcīgo dolāru un vājo FRS”.

“Vienpusējas ASV valūtu iejaukšanās risks tik viegli neizzūd”, – uzskata Societe Generale galvenais valūtu stratēģis Kīts Džūkss.

Džūkss intervences iespēju vērtē ar 25% un iesaka investoriem pirkt Kanādas dolāru, ja risks pietuvosies realitātei. Valūta ir nenovērtēta un tai “ir mazāk trūkumu, nekā vairumam uz ASV un Ķīnas strīdu fona”.

Intervences perspektīva turpina iezīmēties, kaut gan Tramps iepriekš šomēnes teica, ka viņš dolāra vērtību nemazinās. Tramps turpina uzbrukt centrālajai bankai, trešdien savā blogā ierakstot “No Clue Fed”. Dolāra indekss lidinās ap 2019. gada maksimumu. Dolāra pieaugošā vērtība padara ASV eksportu mazāk konkurētspējīgu ārvalstīs.

Stīvens Inglanders no Ņujorkas Standard Chartered Bank saka, ka treideriem jāpērk eiro, lai gūtu labumu no jebkuras intervences. Ja ASV vēlas vājināt dolāru, “vienīgais iedarbīgais veids”, kā to izdarīt, būs eiro pirkšana un dolāru pārdošana, norāda G-10 valūtu starptautiskās izpētes nodaļas vadītājs Inglanders.

Neskatoties uz Eiropas ekonomiskajām problēmām, eiro/dolārs “joprojām ir pasaules Forex etalons. Ja tas paceltos līdz 1.16 vai 1.17 dolāru atzīmei, tam sekotu gandrīz visas citas valūtas”.

Vienpusēji pasākumi

ASV nekādus pasākumus dolāra vājināšanai nav veikušas kopš 2000. gada, kad tās pievienojās citām monetārajām varām koordinētos centienos atbalstīt eiro. Stratēģi saka, ka jebkura AWSV iejaukšanās šī brīža satricinājumu apstākļos, iespējams, būs vienpusēja.

“Neviens vairs par valūtu tirgu neuztraucas, un visi pārējie G-7 sastāvā labprāt ievēro “rokas nost” pieeju attiecībā uz valūtu, kura G-7 dominējusi kopš 1990-tajiem gadiem”, – norāda Scotiabank galvenais valūtu stratēģis Šons Osborns.

Osborns uzskata – “ja ASV mērķē uz tādām valūtām, kā ofšora juaņa un eiro, “tad garās pozīcijas šajās valūtās intervences gadījumā būs pelnošas”. Viņš saka, ka garo call opciju izmantošana “iespējams, ir labākā izvēle”, kā arī iesaka zeltu, jo preču vērtība parasti pieaug dolāra vērtībai sarūkot. Treideriem, kuri vēlas likt likmes uz valūtu intervenci, jābūt veikliem ar taktiskajām likmēm, jo sākotnējais šoks no jebkuras ASV rīcības ātri var zust.

“Vienpusēja iejaukšanās, iespējams, ilgtermiņa ietekmi uz tirgu neradīs”, – pieļauj Osborns.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv