Ko darīt, ja Tramps zaudē vēlēšanās? Ko pirkt, un ko pārdot?

Treideri.lv | 11. februāris 2020 13:38
Ko darīt, ja Tramps zaudē vēlēšanās? Ko pirkt, un ko pārdot?

Pienācis laiks aizdomāties par riska hedžēšanu, ja nu Tramps zaudē ASV prezidenta vēlēšanās, uzskata Standard Chartered.

Pēc Standard Chartered Plc domām, tirgus dalībnieki pārāk zemu vērtē ASV prezidenta Donalda Trampa zaudējuma risku šī gada Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās. Tāpēc investoriem vajadzētu izskatīt jenas iegādes iespēju ar mērķi hedžēt šo situāciju.

Dolāra indekss, pēc StanChart G-10 valūtu globālo pētījumu nodaļas vadītāja Stīva Englendera datiem, kopš gada sākuma pieaudzis par vairāk kā 2%, jo tas sekoja Trampa izredzēm uz pārvēlēšanu, kas izrādījās augstākas, nekā sākotnēji tika prognozēts.

Taču, ņemot vērā to, ka sociālās aptaujas un bukmeikeru vērtējumi Trampam viennozīmīgu uzvaru nesola, iespējams, der izskatīt risku hedžēšanas iespējas ar jenas iegādes palīdzību pret dolāru, uzskata eksperts.

“Mēs dodam priekšroku USD/JPY pārdošanai, lai hedžētu šos riskus, kad pāris tirgojas 109.50-110.50 diapazonā”, – pirmdien atskaitē rakstīja Englenders. “JPY lejupslīdes ierobežotais potenciāls, zemā nosacītā volatilitāte un spēja reaģēt uz negatīviem politiskajiem un ekonomiskajiem satricinājumiem padara Japānas valūtu par pievilcīgu hedžēšanas instrumentu pozīcijām ar ilgtermiņa riskiem”.

Sākot ar pagājušā gada maiju jena turas zem 110 līmeņa. Japānas politiķi, iespējams, vēlēsies izvairīties no pārmērīgas jenas vērtības lejupslīdes, kas ASV vēlēšanu gadā var kļūt par politisku jautājumu, skaidro eksperts.

USD/JPY pāris kopš vairāk kā trīs gadu minimuma, kas tika sasniegts augustā, pakāpies par vairāk kā 5% līdz 109.87.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv