Ko darīt ar mārciņu pirms liktenīgā ES sammita

Treideri.lv | 19. jūlijs 2017 17:23
Iesaki:
Ko darīt ar mārciņu pirms liktenīgā ES sammita

Kāds Brexit būs pēc trim mēnešiem? Mārciņas treideri cenšas rast atbildes uz šo jautājumu.

Palikuši tieši trīs mēneši līdz nozīmīgajai Eiropas līderu sanāksmei, kura var iezīmēt pēdējo ES un Lielbritānijas šķiršanās procesa stadiju. Tas nozīmē, ka mārciņas 3 mēnešu volatilitātes rādītājs sāks iecenot 19.-20. oktobrī plānoto sammitu. Treideriem jāizsver – kā vēlēšanas Vācijā, trīs pārrunu mēneši un politiskās nesaskaņas Lielbritānijā uz to laiku mainīs Brexit perspektīvas.

Šonedēļ Briselē startēja otrais pārrunu raunds un galvenais ES puses pārrunu vadītājs Mišels Barnjē norādījis, ka pirms puses ķersies pie nākotnes tirdzniecības attiecību apspriešanas, nepieciešams panākt būtisku progresu jautājumā par šķiršanās noteikumiem. Vai šis progress ir panākts – jālemj Eiropas līderiem. Bet tikmēr laiks iet un līdz 2019. gada martam laika paliek arvien mazāk.

Tirgus sliecas par labu smaga Brexit scenārijam”,

– norāda Nīls Džonss no Mizuho Bank Ltd., piebilstot, ka izmaiņas noskaņojumā pirms paša sammita nospēlēs par labu tiem, kas pērk volatilitāti. Viegla Brexit gadījumā volatilitāte var izrādīties diezgan augsta.

Trīs mēnešu prognozējamā volatilitāte, kas ir uz opcijām balstīts mārciņas kursa svārstību barometrs, šogad krities no pagājušā gada 14. jūnijā sasniegtajiem 18.56% līdz aptuveni 7.85%. Ņemot vērā šī brīža tirgus pozicionējumu, ja pārrunas novedīs pie labvēlīgas un mierīgākas izstāšanās iespējas ar iespējamu ciešāku tirdzniecības saišu saglabāšanu, rādītājs viegli var pārvarēt 10% un sasniegt 15%, uzskata Džonss.

Tāpat indikators ņems vērā tādus notikumus, kā divas Anglijas Bankas sanāksmes un septembra vēlēšanas Vācijā. Kā liecina aptaujas, tad Merkele iegūs ceturto termiņu, taču nenoteiktība jūtama viņas koalīcijas sastāva aspektā un šī faktora ietekmē uz Brexit.

Mejas problēmas

Nepārliecinošās jūnija vēlēšanas Lielbritānijā izprovocēja runas par piekāpīgāku premjerministres Terēzas Mejas pieeju. Pagājušajā nedēļā Lielbritānija pirmo reizi atzina finansiālu saistību esamību attiecībā pret Eiropas Savienību, bet tas bija viens no klupšanas akmeņiem pārrunās. Tikmēr Meja saskarsies ar virkni iekšējo problēmu, kas var sašūpot mārciņu. Pēc vasaras brīvdienām, kas beidzas 5. septembrī, parlaments ķersies pie premjeres likumprojekta par ES likumu aizstāšanu savā teritorijā apspriešanas. 2013. gada jūlijā, kad tas tika likts priekšā Kopienu palātā, opozīcijas partijas, tajā skaitā leiboristi un liberālie demokrāti, atklāti demonstrēja savu neapmierinātību un vēlmi mainīt likumdošanu.

Lordu palātā Meja var saskarties ar vēl lielākām grūtībām, jo šeit viņai nav vairākuma. Vēl jo vairāk, likumprojektam apstiprinājums nepieciešams arī no Skotijas parlamenta un Velsas asamblejas puses. Šeit pusautonomās valstis jau paudušas neapmierinātību, nodēvējot likumprojektu par atklātu varas sagrābšanu. Uz visu šo ainu vēl papildina fakts, ka daži viņas pašas partijas locekļi uzskata, ka Mejas dienas premjeres amatā ir skaitītas. Lai nezaudētu krēslu, Mejas kundzei nepieciešams izrādīt veiklību ikgadējā savas Konservatīvās partijas kongresā, kas divas nedēļas pirms ES sammita no 1. līdz 4. oktobrim notiks Mančestrā.

Šis periods mārciņai solās būt ļoti nozīmīgs. Tirgiem būtu saprātīgi iecenot augstāku notikumu risku”,

– norāda Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd. valūtu stratēģis Londonā Lī Hardmans.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv