Ķīnas tirgus atkal sabrucis

Treideri.lv | 27. novembris 2015 14:24
Ķīnas tirgus atkal sabrucis

Fondu tirgus Ķīnā piektdien tirdzniecību beidzis ar strauju kritumu, reaģējot uz oktobra makroekonomikas datu strauju pasliktināšanos. Tirdzniecības sesijas rezultātā fondu biržas indekss Shanghai Composite krities par 5.5% līdz 3436.3 punktiem. Savukārt Shenzhen Composite krities par 6.1%, sasniedzot 2184.11 punktu atzīmi.

Investoru noskaņojums strauji pasliktinājās pēc Ķīnas rūpniecības uzņēmumu vājās peļņas statistikas publikācijas. Pēc publicētajiem datiem, oktobra radītājs nodemonstrējis 4.6% kritumu gada izteiksmē salīdzinot ar 0.1% kritumu mēnesi iepriekš.

Būtisku kritumu demonstrēja Ķīnas finanšu un brokeru kompāniju akciju kotācijas, kuru vidū ir Citic Securities Co. un Guosen Securities Co. pēc ziņām, ka Ķīnas fondu tirgus regulators tās tur aizdomās par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem. Juaņa kritumam arī bija sava loma. Savu viedokli izteica bijušais SVF darbinieks, kurš koordinēja darbību SDR (angļ. Special Drawing Rights, SDRs) veidojošo valūtu groza virzienā. Pēc viņa vērtējuma, juaņa daļa var veidot 13.8%, kas ir zemāk par to, ko sākotnēji solīja fonds. Neskatoties uz to, tāda daļa pārsniegs gan mārciņas, gan jēnas daļu.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv