Admiral Markets

Ķīnas tirdzniecības proficīts ar ASV sasniedzis rekordaugstu līmeni

Treideri.lv | 13. jūlijs 2018 10:26
Ķīnas tirdzniecības proficīts ar ASV sasniedzis rekordaugstu līmeni

Uz abu lielvalstu tirdzniecības konflikta saasināšanās fona, Ķīnas tirdzniecības proficīts ar ASV jūnijā sasniedzis rekorda līmeni.

Tirdzniecības ar ASV pozitīvais saldo sasniedzis $28,97 miljardus. Tas ir augstākais mēneša proficīts kopš 1999. gada, kad šādu statistiku sāka apkopot. Maijā šis rādītājs bija $24,58 miljardi. Ķīnas eksports uz ASV sasniedzis $42,62 miljardus, kas arī ir rekords. 2018. gada pirmajā pusgadā Ķīnas eksports uz ASV pieaudzis par 13.6% salīdzinot ar analogu pagājušā gada periodu. Imports no ASV tajā pašā laika periodā pieaudzis par 11.8%.

No janvāra līdz jūnijam tirdzniecības ar ASV proficīts sasniedzis $133,76 miljardus, salīdzinot ar $117,51 miljardiem pagājušā gada šajā pašā laika periodā.

ASV prezidents Donalds Tramps asi kritizē Ķīnas tirdzniecības proficītu ar ASV, kas 2017. gadā sasniedza $375 miljardus, un pieprasījis Pekinai to samazināt.

Šonedēļ Trampa administrācija paziņojusi, ka ieviesīs papildu 10% nodokli Ķīnas preču importam par $200 miljardiem. 6. jūlijā stājās spēkā ASV 25% nodoklis 818 nosaukumu Ķīnas preču importam par 34 miljardiem ASV dolāru.

Drīz pēc tam Pekina ieviesa atbildes nodokli amerikāņu precēm par analoģisku summu.

Iepriekš Tramps paziņojis, ka perspektīvā Vašingtona ar paaugstinātu muitas nodokli var aplikt Ķīnas preces par kopējo summu vairāk nekā $500 miljardiem, respektīvi, aptuveni par visu pagājušā gada ASV importa no Ķīnas summu.

Investori nobažījušies, ka ieilgušais tirdzniecības konflikts ar ASV var radīt zaudējumus uzņēmēju noskaņojumam un investīcijām, sagraut globālās piegāžu ķēdes un negatīvi ietekmēt izaugsmi Ķīnā un pārējā pasaulē.

ĶTR Komercijas ministrija pagājušajā mēnesī apstiprinājusi, ka Ķīnas eksportētāji steiguši palielināt piegādes uz ASV pirms gaidāmo nodokļu ieviešanas. Tas var saasināt piegāžu sarukumu gada beigās.

Šonedēļ ierēdniecība paziņoja, ka līdzekļi, kas iegūt no ASV importa nodokļiem, tiks izlietoti ASV tirdzniecības ierobežojumu radīto seku mīkstināšanai Ķīnas kompānijām un to darbiniekiem.

Ministrija aicina kompānijas palielināt sojas, transportlīdzekļu, jūras produktu importu no citiem tirgiem.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. nezinu

    ASV patīk pārmest Ķīnai un arī citām valstīm, ka tirdzniecības bilance ar tām ir krasi negatīva. Es kaut kur saprotu ASV un Trampu. Tikai vai tas pats Tramps nav aizdomājies, ka bieži vien ne jau teiksim Ķīna ir tajā vainīga. Tā ir pašu ASV kompāniju vēlme nopelnīt pēc iespējas vairāk – meklēt, kur ir lētākas izejvielas, resursi, galu galā lētāks darbaspēks. Nez vai amerikāņi būtu gatavi strādāt par tām kapeikām, ko maksā strādniekiem Ķīnā. Būtībā tas ir tāds mūsdienu verdzības variants jeb citiem vārdiem sakot – tirgus ekonomika :)

  2. sds_

    Nju pēdējo gadu dati par ĶTR uzrāda, ka viņiem pirktspēja nav neko mazāka par A-eiropas valstīs novērojamo

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv