Ķīnas banku kapitālā atklāts caurums 349 miljardu ASV dolāru apmērā

Treideri.lv | 31. jūlijs 2019 17:10
Ķīnas banku kapitālā atklāts caurums 349 miljardu ASV dolāru apmērā

UBS analītiķi ziņo, ka Ķīnas banku kapitālā atklāts 349 miljardu ASV dolāru liels caurums. UBS ātrāk par citiem atklājuši Baoshang Bank un Bank of Jinzhou problēmas.

Ķīnas banku sektoram nepieciešams kapitāls, daudz kapitāla, raksta UBS analītiķis Džeisons Bedfords, kurš vienmēr izlasa 250 Ķīnas banku katru finanšu atskaiti no pirmās līdz pēdējai rindai.

Četrdesmitgadīgā eksperta zvaigzne uzausa, kad viņam izdevās precīzi prognozēt valsts mazo banku problēmu rašanos, un nu viņš norāda uz 2.4 triljonu juaņu ($349 miljardu) caurumu, kas radies Ķīnas banku kapitālā.

Problemātisko aktīvu kopējo apjomu Ķīnas banku nozarē Bedfords lēš uz 9.2 triljoniem juaņu ($1.34 triljoni), kas veido 4% visu tās aktīvu un gandrīz 10% no valsts IKP.

Eksperts norāda, ka šodien Ķīnas banku sistēma, pateicoties regulatoru veiktajai attīrīšanai, šķiet stabilāka, nekā pirms dažiem gadiem. Taču atrisināt problemātisko banku jautājumu, nenobiedējot tirgus, nebūs viegli. Ķīnas un Honkongas banku akciju indekss kopš maija zaudējis 10% un šodien sasniedza septiņu mēnešu zemāko atzīmi.

Investori ir ļoti nobažījušies par Ķīnas banku stabilitāti pēc tam, kad maijā Ķīnas valdība pirmo reizi 20 gadu laikā nacionalizēja Baoshang Bank. Turklāt daži šīs finanšu iestādes kreditori cietuši zaudējumus, radot bažas par iespējamo banku sektora apdrošināšanu no valsts puses, kas desmitiem gadu nodrošināja finanšu stabilitāti.

Šonedēļ Ķīna ar banku konsorcija palīdzību izglāba vēl vienu kredītiestādi, Bank of Jinzhou. Šis notikums pastiprina Ķīnas lielāko banku akcionāru bažas par to, ka tām nāksies piedalīties sistēmas attīrīšanā.

Ķīniešu valodu pārvaldošais kanādietis, Džeisons Bedfords, pirms amata ieņemšanas UBS nodarbojās ar Ķīnas banku auditu KPMG, kur kļuva par vienu no pasaulē vadošajiem speciālistiem šajā jautājumā.

Viņa atskaites izgaismojušas problēmas Baoshang Bank un Bank of Jinzhou daudz ātrāk, nekā tās kļuva acīmredzamas tirgus dalībniekiem. Tagad viņa darbus lasa visi starptautiskie investori, kas vēlas saprast, kurp virzās Ķīnas 40 triljonu ASV dolāru banku sistēma. Zemāk daži viņa komentāri:

Baoshang Bank

Manu uzmanību piesaistīja neparastu investīciju instrumentu pieaugums bankas bilancē, kam toreiz reti kurš pievērsa uzmanību. Sākotnēji to nebija daudz, un galvenokārt tie tika izmantoti lai mazinātu riskanto aktīvu apjomu bilancē, maskējoties zem investīcijām. Vēlāk banka izmantoja šos instrumentus problemātisko kredītu apjomu mazināšanai.

Sarežģītākais ir aiz muguras

Pats sarežģītākais posms Ķīnas banku sistēmai, iespējams, bija 2016. gads. Toreiz es domāju, ka tā reāli var uzsprāgt milzīgā ēnu sektora un agresīvās nekorektās grāmatvedības dēļ.

Tieši tad šaubīgo finanšu instrumentu apjoms Ķīnas banku sistēmā sasniedza maksimumu gan salīdzinošā, gan absolūtā izteiksmē. Kopš tā laika tas samazinās, savukārt valsts attīra sistēmu no sliktajiem parādiem.

Ķīnas banku sistēmai nepieciešama vērienīga rekapitalizācija

Mēs atrodamies Ķīnas banku sistēmas attīrīšanas procesa vidū. Pēc maniem aprēķiniem, caurums Ķīnas banku kapitālā veido 2.4 triljonus juaņu ($349 miljardus), tāpēc jebkura valsts valdības rīcība attiecībā uz to rekapitalizāciju man šķiet pozitīva.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv