Admiral Markets

Ķīna var atteikties no tirdzniecības pārrunām ar ASV

Treideri.lv | 17. septembris 2018 11:22
Ķīna var atteikties no tirdzniecības pārrunām ar ASV

Ķīna var atteikties no dalības nākošajā tirdzniecības pārrunu kārtā ar ASV, tādējādi atbildot uz paziņojumiem no Savienoto Valstu puses par kārtējām tirdzniecības nodevām – atsaucoties uz lietas kursā esošiem avotiem, ziņo laikraksts Wall Street Journal.

Ķīna savā paziņojumā norāda, ka ASV spiediens tirdzniecības pretrunu risināšanā nepavisam nepalīdz.

Ja tiks ieviestas papildu nodevas, pilnīgi iespējams, ka Ķīnas puse uz tikšanos neierodas… Ķīna negrasās veikt pārrunas ar pistoli pie galvas”,

– paziņojis laikraksta avots, kurš it kā ieņem augstu amatu valdībā.

Iepriekš izdevums, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņoja, ka ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins nosūtījis Ķīnas valsts padomes vicepremjeram Ļju He aicinājumu septembra 20-tajos datumos rīkot jaunu pārrunu kārtu veltītu tirdzniecības nesaskaņām. Ķīnas puse ielūguma saņemšanu apstiprinājusi.

Kā norāda izdevums, kārtējā tikšanās kārtā Ķīnas delegācija būtu jāvada ĶTR komercijas ministra vietniekam Vanam Šouveņam. Pēc tam 27.-28. septembrī Lju He dotos uz Vašingtonu.

ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laithaizers paziņojis, ka ASV administrācija plāno ieviest 25% nodokli Ķīnas precēm un pakalpojumiem par kopējo summu 200 miljardiem dolāru. Pats Tramps datumu nav nosaucis, taču brīdinājis, ka tas var notikt “ļoti drīz”. Laikraksts Wall Street Journal ziņo, ka Tramps par jaunajiem nodokļiem plāno paziņot 17.-18. septembrī, lai gan viņa palīgi veic sagatavošanos jaunai pārrunu kārtai ar Ķīnu.

Tirdzniecības karš starp Vašingtonu un Pekinu sākās pēc tam, kad šī gada 6. jūlijā stājās spēkā abpusējie muitas nodevu paaugstinājumi. ASV neapmierinātību izraisa tirdzniecības disbalanss abu valstu starpā, kas pēc Vašingtonas aplēsēm sasniedz 500 miljardus dolāru par labu Ķīnai.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv